reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eurosport 4K ponownie nadaje w Polsce

dodano: 2023-05-27 15:00 | aktualizacja: 2023-05-28 17:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Eurosport 4K Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w niedzielę, 28 maja br. nadawanie w Polsce rozpoczął kanał Eurosport 4K. Dostęp do tej stacji Warner Bros. Discovery zyskali abonenci IPTV Orange TV. W ramówce tego okazjonalnego kanału widzowie zobaczą mecze rozgrywane w ramach turnieju tenisa ziemnego Roland Garros (French Open), który w dniach 22 maja - 11 czerwca br. odbywa się w Paryżu, stolicy Francji. Dodajmy, że jest to powrót stacji Eurosport 4K na polski rynek.

TVN Warner Bros. Discovery
Eurosport 4K Roland-Garros TVN Warner Bros. Discovery


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiedział nadawca, na czas turnieju Roland Garros uruchomiony zostanie kanał Eurosport 4K, który pokaże w najwyższej jakości mecz rozgrywane na korcie centralnym im. Philippe’a Chatriera. W niedzielę, 28 maja br. kanał wyemitował powtórkę ubiegłorocznego finału singla kobiet wygranego przez Igę Świątek, a następnie mecze 1. rundy singla kobiet i mężczyzn (więcej tutaj).

Kanał Eurosport 4K na polskim rynku ma nadawać od niedzieli, 28 maja do poniedziałku, 12 czerwca br. Stacja ma być dostępna dla abonentów IPTV Orange TV (więcej tutaj).

Dodajmy, że nie jest to rynkowy debiut stacji Eurosport 4K w Polsce. W dniach 23 lipca - 8 sierpnia 2021 roku w Tokio, stolicy Japonii, odbywały się letnie igrzyska olimpijskie. Prawa do transmisji z igrzysk również posiadała grupa Discovery (obecnie Warner Bros. Discovery), która także wtedy zdecydowała się uruchomić, na czas igrzysk, dodatkowe, okazjonalne kanały - Eurosport 3 HD, Eurosport 4 HD, Eurosport 5 HD, Eurosport 6 HD, Eurosport 7 HD, Eurosport 8 HD, Eurosport 9 HD i Eurosport 4K. Z testową emisją ruszyły one w niedzielę, 18 lipca, a oficjalnie w piątek, 23 lipca 2021 roku. Nadawały one bez reklam, z komentarzami przy transmisjach w językach polskim lub angielskim albo bez komentarza. Stacja Eurosport 3 HD prezentowała sporty rakietowe i golf, Eurosport 4 HD - sporty artystyczne, Eurosport 5 HD - piłkę nożną i inne sporty drużynowe, Eurosport 6 HD - koszykówkę, Eurosport 7 HD - sporty walki, Eurosport 8 HD - piłkę ręczną, Eurosport 9 HD - siatkówkę, a Eurosport 4K - różne dyscypliny. Dostęp do tych kanałów mieli abonenci platformy Cyfrowy Polsat (dziś pod nazwą Polsat Box, bez Eurosportu 4K) oraz sieci kablowych i IPTV, takich jak Inea, Vectra, Multimedia Polska, Jambox czy Netia. W niedzielę, 8 sierpnia 2021 roku wszystkie te stacje zakończyły nadawanie.

W dniach 4-20 lutego 2022 roku w Pekinie, stolicy Chin, odbywały się zimowe igrzyska olimpijskie. Prawa do transmisji z imprezy także posiadała grupa Discovery. Zmagania zawodników były transmitowane w dwóch należących do amerykańskiego nadawcy stacjach Eurosport 1 i Eurosport 2 oraz w będącym jego własnością serwisie VOD Player. Z uwagi na bogactwo wydarzeń grupa zdecydowała się nie wprowadzać transmisji na inne swoje anteny telewizyjne, ale uruchomić na czas igrzysk dodatkowe, okazjonalne kanały - Eurosport 3 HD, Eurosport 4 HD, Eurosport 5 HD i Eurosport 4K. Z testową emisją ruszyły one w piątek, 10 grudnia 2021 roku, ale nie były dostępne dla abonentów. Oficjalnie rozpoczęły nadawanie w piątek, 4 lutego 2022 roku, wraz ze startem olimpiady, a tuż po jej zakończeniu zostały wyłączone. Dostęp do tych kanałów zyskali abonenci platformy Polsat Box oraz sieci kablowych i IPTV, takich jak m.in. Netia i Orange TV (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...