reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: Adam Giza w zespole „Panoramy” i „Wiadomości”

dodano: 2023-05-24 15:01
autor: Jan Borejko | źródło: TVP

Adam Giza TVP Adam Giza od czerwca br. poprowadzi w TVP główne wydanie „Panoramy”. Będzie również przygotowywał dla „Wiadomości” materiały o tematyce zdrowotnej. Adam Giza z Telewizją Polską związany jest od 2017 roku. Dziennikarz i prezenter telewizyjny swoją przygodę z TVP zaczynał jako prowadzący programów „Dzień dobry, Polsko!" oraz „Halo Polonia”.

Adam Giza, fot. TVP
Adam Giza TVP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Będzie to wzmocnienie zespołu „Wiadomości”. Dzięki temu w głównym programie informacyjnym pojawi się więcej informacji dotyczących zdrowia i medycyny. Redaktor Adam Giza wzmocni też zespół prowadzących „Panoramę” – tak komentuje powody swojej decyzji Michał Adamczyk, dyrektor TAI.

Adam Giza na antenach Telewizji Polskiej prowadził audycje o tematyce zdrowotnej. W TVP Info był gospodarzem programu „Koronawirus Poradnik”, w którym z ekspertami i autorytetami ze świata medycyny rozmawiał o sposobach walki z COVID-19, w TVP2 prowadził natomiast program „Zacznij od zdrowia”. Po wprowadzeniu „Narodowego Programu Szczepień” redaktor Giza zaczął prowadzić codzienny program informacyjny „Koronawirus Szczepionka”. Równolegle w TVP Polonia prowadził również, w pierwszej połowie 2021 roku, program „Alert COVID”. Aktualnie jest także prowadzącym w programach „Wstaje dzień" i „O tym się mówi" na antenie TVP Info.

Jego profesjonalizm i rzetelność zostały docenione kilkakrotnie przez środowisko medyczne – Stowarzyszenie Dziennikarzy dla Zdrowia nadało mu tytuł „Medycznego Dziennikarza Roku”. W 2023 roku został uhonorowany nagrodą „Mistrza Telewizyjnego Przekazu” za emitowany w TVP Info program „Info Med”.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

679 zł Więcej...

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC

Odbiornik EDISION OS NINO+ DVB-S2 HEVC - tani tuner na...

329 zł Więcej...