Półfinały i finał WTA 1000 w Rzymie

dodano: 2023-05-19 11:07 | aktualizacja: 2023-05-19 12:13
autor: Jerzy Kruczek | źródło: CANAL+/satkurier.pl

WTA 1000 Rzym logo canal sport online 360px W Rzymie trwa tenisowy turniej WTA 1000, Internazionali BNL d'Italia. Iga Świątek pewnie szła po kolejne zwycięstwo w turnieju. W ćwierćfinale przyszło jej zmierzyć się z Jeleną Rybakiną i po dwóch setach był remis 1:1. W decydującej partii Polka zaczęła mieć problemy zdrowotne, po tym jak uderzyła się w udo rakietą. Wzięła przerwę medyczną, ale ostatecznie przy wyniku 2:2 była zmuszona skreczować. Na szczęście kontuzja nie okazała się na tyle groźna, żeby wykluczyć najlepszą polską tenisistkę z gry na dłuższy czas. Na pewno zagra w Paryżu na Roland Garros.

CANAL+/satkurier.pl
Canal półfinał  WTA 1000 Rzym tenis 760px

W piątek 19 maja odbędą się dwa półfinały.
Najpierw o godz. 15:30 Rosjanka Weronika Kudermetowa zagra z Ukrainką Anheliną Kalininą (mecz podtekstami!), a o godz. 19:00 Kazaszka Rybakina (wygrała po kreczu z Igą Świątek) zagra z Łotyszką Jeleną Ostapenko.

W sobotę 20 maja o godz. 19:00 finał, który będzie nadawany w CANAL+ Premium.

Walkę o tytuł w Rzymie będzie można śledzić na sportowych antenach CANAL+ oraz w CANAL+ online