reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Stabilna baza subskrybentów Disney+

dodano: 2023-05-11 14:20 | aktualizacja: 2023-05-12 12:03
autor: Anita Kaźmierska | źródło: The Walt Disney Company/satkurier.pl

Disney+ Na dzień 1 kwietnia br. z usługi streamignowej Disney+ korzystało 157,8 mln subskrybentów na całym świecie, co oznacza spadek o 4 mln w pierwszym kwartale roku. Najbardziej do tego wyniku przyczynił się indyjski Disney+ Hotstar, gdzie kwartalna strata wyniosła 4,6 mln do 52,9 mln. Natomiast wzrost notowany był za rynkach międzynarodowych (poza Disney+ Hotstar oraz Stanami Zjednoczonymi i Kanadą) - o 0,9 mln do 58,6 mln.

The Walt Disney Company/satkurier.pl
Disney+ lipiec 2022


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Średni miesięczny przychód na subskrybenta Disney+ w USA i Kanadzie wzrósł z 5,95 dol. do 7,14 dol. z uwagi na podwyżki. Zwiększył się również na rynkach międzynarodowych (z wyłączeniem Disney+ Hotstar) - z 5,62 dol. do 5,93 dol. Z kolei ARPU Disney+ Hotstar spadło z 0,74 dol. do 0,59 dol. ze względu na niższe przychody z reklam.

Wzrost przychodów z Disney+ był spowodowany wyższymi przychodami z subskrypcji i spadkiem kosztów marketingu. Z drugiej strony na przychody wpłynęły wyższe koszty oferty programowej i produkcji oraz, w mniejszym stopniu, wzrost kosztów technologii. Wyższe przychody z subskrypcji można przypisać wzrostowi liczby subskrypcji i podwyżkom, mimo niekorzystnego wpływu kursów walutowych. Wzrost kosztów oferty programowej i produkcji wynikał z większej ilości treści udostępnianych w serwisie, informuje The Walt Disney Company.

Disney+ zadebiutował w Polsce dnia 14 czerwca 2022 r., w cenie 28,99 zł miesięcznie za dostęp do filmów i programów Disneya, Pixara, Marvela, „Gwiezdnych wojen”, National Geographic oraz innych.

Robert A. Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company, poinformował, że jeszcze w tym roku w Europie wprowadzona zostanie oferta Disney+ z reklamami. Wcześniej taki pakiet został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych.

W maju w usłudze Disney+ przewidziano następujące nowości: opartą na fascynującej, prawdziwej historii 8-odcinkową produkcję „Światełko”, przybliżającą losy Miep Gies - Holenderki, która w latach 40. ukrywała rodzinę Anne Frank; gwiazdorskiego „Urodzonego w Ameryce”, który łączy w sobie akcję, komedię i dramat, czerpiąc jednocześnie z chińskiej mitologii; trzeci sezon serialu „The Kardashians” oraz wiele innych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...