Finał Pucharu Holandii: Ajax Amsterdam - PSV

dodano: 2023-04-27 15:27
autor: Anita Kaźmierska | źródło: polsatsport.pl

TOTO KNVB Beker Puchar Holandii www.totoknvbbeker.nl 5 kwietnia br. Ajax Amsterdam pokonał Feyenoord Rotterdam 2:1 w półfinale rozgrywek o Pucharu Holandii. Więcej niż o meczu mówiło się jednak o sytuacji, w której Davy Klaassen został trafiony zapalniczką w głowę. Dzień wcześniej PSV Eindhoven wygrał z klubem SV Spakenburg 2:1. Zatem w finale TOTO KNVB Beker Ajax Amsterdam zmierzy się z PSV. Mecz zostanie rozegrany 30 kwietnia na De Kuip w Rotterdamie. Transmisja w Polsacie Sport News.

Mecz Feyenoordu Rotterdam z Ajaxem Amsterdam już na samym początku został przerwany ze względu na zachowanie kibiców i gęsty dym unoszący się nad stadionem. Kiedy grę wznowiono, wynik otworzył Dusan Tadić. Gdy wydawało się, że gospodarze zejdą do szatni w kiepskich humorach, do wyrównania doprowadził Santiago Gimenez.

Niedługo po przerwie goście zdobyli swoją drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Davy Klaassen. W 62. minucie doszło do skandalicznej sytuacji. Klaassen został trafiony przedmiotem rzuconym z trybun. Na głowie reprezentanta Holandii pojawiła się krew i spotkanie została przerwane. Po kilkunastominutowej przerwie piłkarze wrócili do gry. Więcej goli jednak nie padło.