reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telewizja Media Narodowe z koncesją dla TVMN

dodano: 2023-04-26 23:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji/satkurier.pl

TVMN W środę, 26 kwietnia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) rozstrzygnęła wniosek w sprawie udzielenia koncesji spółce Telewizja Media Narodowe z siedzibą w Pruszkowie na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą TVMN. Program ma charakter wyspecjalizowany - publicystyczny, i będzie nadawany codziennie 24 godziny na dobę, na obszarze objętym wybranymi sieciami telekomunikacyjnymi w Niepołomicach, Szczecinie, Mysłowicach i Sułkowicach-Harbutowicach. Programy TVMN mogą już oglądać widzowie kanałów TV Regio, TVT Regionalna i Lubelska TV.

TVMN


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że w piątek, 11 listopada br. z testową emisją wystartował kanał Media Narodowe. Przekaz dostępny był w internecie, w serwisie YouTube. - Równocześnie wykonamy test techniczny dosyłu do stacji czołowych operatorów przewodowych bez rozpowszechniania naszego sygnału - poinformował wtedy nadawca, Stowarzyszenie Marsz Niepodległości oczekiwało wtedy na przyznanie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji koncesji dla stacji. Kanał według zapowiedzi nadawcy miał być dostępny dla operatorów w rozdzielczościach HD i 4K. Na starcie stacja miała pojawić się w 20 sieciach kablowych i IPTV. Kanał miał nawiązywać do informacyjno-publicystycznego serwisu medianarodowe.com, który prezentował także materiały wideo (więcej tutaj). W wyniku wewnętrznego sporu w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości wniosek o koncesję został wycofany z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Ponadto operator serwisu YouTube usunął profil Mediów Narodowych ze swojej oferty.

W styczniu br. przez część osób ze Stowarzyszenia Marsz Niepodległości powołana została niezależna od stowarzyszenia prosta spółka akcyjna Telewizja Media Narodowe, która wystąpiła do regulatora rynku o udzielenie koncesji dla stacji pod nazwą TVMN. W marcu br. uruchomiono natomiast stronę internetową tvmn.pl. Programy TVMN mogą już oglądać widzowie kanałów TV Regio, TVT Regionalna i Lubelska TV. Według zapowiedzi nadawcy, kanał TVMN ma rozpocząć nadawanie niezwłocznie po otrzymaniu dokumentów koncesyjnych od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Obecnie ma być prowadzony testowy przekaz dla operatorów.

W ramówce TVMN mają się znaleźć programy informacyjno-publicystyczne oraz transmisje mszy świętych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...