reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Grupa Canal+ ze wzrostem przychodów

dodano: 2023-04-24 18:41
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Vivendi/satkurier.pl

CANAL+ Groupe Grupa CANAL+ 24 kwietnia br. Vivendi opublikował wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2023 roku. Należąca do tego francuskiego koncernu medialnego Grupa CANAL+ odnotowała przychody w wysokości 1,478 mld euro, co oznacza wzrost o 2,2 proc. w porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 roku (+1,2 proc. przy stałej podstawie walutowej).

Grupa Canal+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przychody Grupy CANAL+ z działalności telewizyjnej we Francji kontynentalnej wzrosły o 1,4 proc. do 585 mln euro, głównie dzięki wzrostowi przychodów z abonamentu. Natomiast przychody z operacji międzynarodowych wzrosły o 1,6 proc. (-0,3 proc. przy stałej podstawie walutowej) do 793 mln euro. Z kolei przychody Studiocanal znacznie wzrosły o 13,6 proc. rok do roku (+9,1 proc. przy stałej postawie walutowej) do 100 mln euro, dzięki udanym premierom kinowym.

Grupa CANAL+ nie podała swoich wyników operacyjnych, to znaczy liczby klientów na poszczególnych terytoriach.

W pierwszym kwartale 2023 roku Grupa CANAL+ kontynuowała rozwój i internacjonalizację:
  • 9 stycznia Grupa CANAL+ i Orange poinformowały o podpisaniu porozumienia w sprawie nabycia przez Grupę wszystkich udziałów pakietu płatnej telewizji OCS oraz Orange Studio, spółki zależnej zajmującej się koprodukcją filmów i seriali;
  • 10 lutego Grupa CANAL+, największy od września 2021 roku akcjonariusz południowoafrykańskiej spółki MultiChoice Group, poinformowała, że posiada już 30,27 proc. kapitału zakładowego spółki;
  • 2 marca Studiocanal ogłosił, że dokonał znaczącej inwestycji w Birdie Pictures, nową brytyjską firmę produkcyjną założoną przez producenta Phila Temple'a.

Ponadto w marcu CANAL+ po raz pierwszy znalazł się w corocznym rankingu Kantar BrandZTM 50 najpotężniejszych francuskich marek na świecie.

13 kwietnia Grupa CANAL+ i Apple ogłosiły podpisanie historycznego, wieloletniego, wieloterytorialnego partnerstwa strategicznego. Od 20 kwietnia cała zawartość usługi streamingowej Apple TV+ jest dostępna dla wszystkich abonentów CANAL+ we Francji kontynentalnej i Szwajcarii, a w przyszłości zostanie udostępniona dla abonentów Grupy CANAL+ w Czechach i Słowacji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...