reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Ataki hakerów na węgierskie media

dodano: 2023-04-24 13:23
autor: Dr Hack | źródło: media1.hu

DDoS atak haker hakerzy 360px W ciągu ostatnich kilku dni na węgierskie media spadła seria cyberataków. Według portalu Media1.hu dotknęło to m.in. portal informacyjny stacji telewizyjnej ATV, a także portal edukacyjny HVG - Eduline.hu. Najciekawsze jest to, że większość mediów na Węgrzech jest pod kontrola rządu i członków partii Orbana. Kto dokonał tych ataków DDoS? Chyba nie są rosyjskie służby?

satkurier.pl
760px Czaszka KLAWIATURA 7 piractwo haker.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Portal edukacyjny ATV i HVG został dotknięty atakiem hakerów, a cyberprzestępcy sparaliżowali je - sparaliżowano ponad 15 mediów. Są nowe ofiary trwającej od kilku dni serii cyberataków na węgierskie portale internetowe, które sparaliżowały już kilkanaście mediów internetowych.
 
W niedzielne popołudnie 23 kwietnia tzw. atak DDoS (przeciążeniowy) dotknął portal informacyjny grupy ATV - atv.hu, a także należący do HVG portal edukacyjny Eduline.hu. Odpowiednie media poinformowały o tym na swoim profilu na Facebooku.

Dodaje, że cyberprzestępcy sparaliżowali także 444.hu, hvg.hu, Népszava.hu, Media1.hu i Vipcast.hu, witrynę internetową Magyar Narancs, a także Hírhúgó, Balramagyar.hu, Ellenszél.hu, Ellenlábas.hu, Nyugatifény.hu. Ponadto dotknęło to internetowe usługi streamingowe Pécsma.hu gminy Pecs i Klubradio.

Kilka węgierskich mediów złożyło już doniesienie na policję o przestępstwie przeciwko nim.

Istotą ataków DDoS jest to, że są one ukierunkowane na określone media, angażując ogromną liczbę urządzeń internetowych, nawet do milionów, w ten sposób nasycając infrastrukturę określonych celów. Strony zwalniają i po chwili zostają całkowicie sparaliżowane, tak że użytkownicy nie mają do nich dostępu.


 


Źródło: media1.hu 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...