Liga Młodzieżowa UEFA - półfinały i finał. Gdzie transmisje?

dodano: 2023-04-19 10:30 | aktualizacja: 2023-04-24 14:51
autor: Anita Kaźmierska | źródło: polsatsport.pl/satkurier.pl

Liga Młodzieżowa UEFA Youth League W połowie marca br. drużyna AZ Alkmaar U-19 rozbiła Real Madryt U-19 aż 4:0 w ćwierćfinale UEFA Youth League. Holendrzy zmierzą się w półfinale z portugalskim Sportingiem. W awansie do kolejnej rundy AC Milan pomógł natomiast Polak, który zdobył debiutancką bramkę. Jako ostatni awans wywalczył Hajduk Split. Transmisje półfinałów Ligi Młodzieżowej UEFA na kanale Polsat Sport Premium 1.

UEFA
Liga Młodzieżowa UEFA - półfinały 2022/23 UEFA Youth League

Zawodnicy AZ Alkmaar idą w tym sezonie Ligi Młodzieżowej UEFA jak burza.
W 1/16 finału Holendrzy pokonali 5:0 Eintracht Frankfurt. W 1/8 3:0 zwyciężyli Barcelonę, a następnie wywalczyli awans do półfinału po rozbiciu Realu Madryt 4:0. Pierwszego gola meczu, w 25. minucie spotkania zdobył prawy obrońca Daniel Beukers. Kolejna bramka padła 4 minuty później, a jej autorem był napastnik Ernest Poku. Kolejne trafienie miało miejsce w 78. minucie. Mexx Meerdink wywalczył sobie pozycję, odebrał piłkę w polu karnym obrońcom Realu Madryt. Duży ciąg na bramkę w tym dniu miał wcześniej wspomniany Beukers. 19-latek przedarł się przez obronę „Królewskich” i indywidualną akcją pokonał bramkarza Diego Pineiro del Alamo i ustawił wynik meczu na 4:0.

Rywalem AZ będzie Sporting, który najpierw pokonał 5:1 Ajax, a następnie 1:0 Liverpool.
Awans do półfinału wywalczył także AC Milan. Pierwszą bramkę meczu, a także w rozgrywkach Ligi Młodzieżowej, zdobył Dariusz Stalmach. Ostatecznie Milan wygrał 2:0 z Atlético Madryt. Mediolańczycy zmierzą się z Hajdukiem Split. Chorwaci wygrali w rzutach karnych z Borussią Dortmund. Mecz rozstrzygnął się dopiero w 9. serii „jedenastek”, gdy włoski obrońca BVB Filippo Calixte Mane jako jedyny zmarnował swojego karnego.