reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piraci z 8maple skazani

dodano: 2023-04-12 11:37
autor: Dr. Hack | źródło: ACE/Taiwannews

8maple ru piracka strona 360px Koalicja antypiracka Alliance for Creativity and Entertainment (ACE) pochwaliła skazanie dwóch informatyków - piratów z Tajwanu: Chen Su i Zhuang Su, operatorów niesławnej sieci stron pirackich 8maple. W jednym z najdłuższych wyroków wydanych w sprawach karnych dotyczących praw autorskich, Sąd Rejonowy Taoyuan na Tajwanie skazał obu oskarżonych na 18 miesięcy więzienia i skonfiskował ponad 58,8 mln TWD (1,8 mln euro) z nielegalnych zysków z piractwa. Już dawno temu zamknięto stronę 8maple.ru inne nielegalne strony udostępniające filmy, w tym gimy.tv, pttplay, momovod i 149mov.com.

taiwannews.com
8maple ru piracka strona 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Przed działaniami egzekucyjnymi domena 8maple.ru przyciągała ponad 30 mln odwiedzin miesięcznie i generowała szacunkowo 4 miliony TWD miesięcznie z reklam.

Tajwańskie władze oszacowały również, że strona 8maple spowodowała straty finansowe w wysokości 1 mld TWD dla tajwańskiego i międzynarodowego przemysłu rozrywkowego. Aby uniknąć wykrycia przez tajwańskie władze, witryna 8maple utrzymywała 25 serwerów w 5 różnych krajach: Francji, Ukrainie, Rumunii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Witryna została wcześniej zablokowana w Malezji, Australii i Singapurze.

 - Chciałbym pogratulować Biuru Śledczemu i Prokuraturze Okręgowej w Taoyuan pomyślnego ścigania operatorów 8maple

- powiedział Jan van Voorn, wiceprezes wykonawczy i szef globalnej ochrony treści w Motion Picture Association i szef ACE.

- Odstraszający wyrok świadczy o powadze przestępstwa. Wyrok dla piratów z 8maple to kolejny przykład skutecznej współpracy ACE z lokalnym przemysłem wideo i organami ścigania, który wzmacnia nasze zaangażowanie w ograniczanie piractwa i ochronę globalnego ekosystemu prawnego dla kreatywnych treści.


Źródło: taiwannews.com.tw 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...