reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ruszyła platforma TRT Afrika

dodano: 2023-04-02 18:12 | aktualizacja: 2023-04-04 22:36
autor: RO | źródło: TRT

TRT Afrika Turecka, publiczna korporacja radiowo-telewizyjna Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) zwiększa liczbę swoich serwisów w językach obcych, rozpoczynając nową działalność nadawczą. Główny nadawca w Turcji uruchomił TRT Afrika - nowy projekt poświęcony Afryce i promocji afrykańskiego wizerunku na świecie.

TRT Afrika / trtworld.com
TRT Afrika


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TRT Afrika jest 7. projektem TRT dla zagranicy, który posiada już TRT World, TRT Arapça, TRT Russian, TRT Deutsch, TRT Français i TRT Balkan. Nie wszystkie międzynarodowe projekty są rozwijane w tradycyjnym przekazie linearnym, a bardziej jako platforma streamingowa.

TRT chce pokazywać Afrykę taką, jaką jest i opowiadać historie o Afryce, które nie zostały wcześniej opowiedziane. Ma zapewniać unikalne treści cyfrowe o lokalnych problemach w Afryce dla całego świata oraz zaspakajać potrzeby informacyjne afrykańskiej diaspory na całym świecie. Ze swoim projektem ma dotrzeć do ponad 72 mln odbiorców, tworząc treści w języku angielskim, francuskim, suahili i hausa.

TRT Afrika będzie działać w kilkudziesięciu krajach afrykańskich od Gambii po Maroko, od Nigerii po Kamerun. W ten sposób rozszerzy wieloletnie zaangażowanie Turcji w Afryce, zapewniając platformę dla afrykańskich głosów, które można usłyszeć i celebrować na całym świecie.

Nadawca ma w planach kolejne usługi streamingowe. W przygotowaniu są TRT Spanish i TRT Persian.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...