reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP World wrócił do TV naziemnej, ale w HbbTV

dodano: 2023-03-28 15:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

TVP World Po kilku dniach nieobecności kanał TVP World wrócił do naziemnej telewizji cyfrowej, jednak już nie w tradycyjnej formie, a jako strumień HbbTV. TVP World jest teraz - tak samo jak TVP ABC 2, TVP Historia 2 i TVP Kultura 2 - oferowany na MUX 3 w DVB-T jako kanał wirtualny możliwy do odbioru tylko na urządzeniu z włączoną obsługą HbbTV, podłączonym do Internetu.

TVP World HbbTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP World już wcześniej można było odbierać w telewizji naziemnej w HbbTV - w ramach aplikacji TVP GO. Teraz jest to osobny kanał dostępny na pozycji 91. w LCN, bezpośrednio przed TVP ABC 2.

Do 20 marca br. TVP World był dostępny na MUX 6 naziemnej telewizji cyfrowej. Został usunięty przez Telewizję Polską, ponieważ nadawca ten posiada rezerwację częstotliwości w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej mówiącą o maksymalnie 8 kanałach na MUX 6. Tymczasem ostatnio było to 9 kanałów: TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Dokument, TVP Rozrywka, Alfa TVP, TVP Kultura, TVP Kobieta, Belsat TV i TVP World.

Przypomnijmy, że w lutym br. do prezesa UKE wpłynął wniosek TVP o zmianę decyzji rezerwacyjnej dla MUX 6, tak aby nadawca publiczny mógł w tym multipleksie oferować 9 zamiast 8 kanałów HD.

Przed kilkoma dniami Klaudia Kieliszczyk, Główny Specjalista, Biuro Prezesa UKE, poinformowała satkurier.pl, że postępowanie o zmianę rezerwacji MUX 6 jest w toku, a do czasu zmiany rezerwacji podmiot jest uprawniony do nadawania 8 kanałów. Informację potwierdziła nam również TVP: - Dostosowanie oferty na MUX 6 związane jest ze złożonym przez TVP wnioskiem o zmianę decyzji rezerwacyjnej m.in. w zakresie zwiększenia liczby programów z 8 do 9 w ramach multipleksu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...