dodano: 2023-03-13 16:34 | aktualizacja:
2023-03-22 11:30
autor: Anita Kaźmierska/Janusz Sulisz |
źródło: tvpsport.pl/polsatsport.pl/satkurier.pl
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jakie są kluczowe daty Euro 2024?
Terminy meczów eliminacyjnych:
- 23-25 marca 2023: 1. kolejka
- 26-28 marca 2023: 2. kolejka
- 16-17 czerwca 2023: 3. kolejka
- 19-20 czerwca 2023: 4. kolejka
- 7-09 września 2023: 5. kolejka
- 10-12 września 2023: 6. kolejka
- 12-14 października 2023: 7. kolejka
- 15-17 października 2023: 8. kolejka
- 16-18 listopada 2023: 9. kolejka
- 19-21 listopada 2023: 10. kolejka
Terminy meczów play-off:
- 21 marca 2024: półfinały play-off
- 26 marca 2024: finały play-off
Terminy turnieju finałowego:
- 14 czerwca 2024: otwarcie
- 14 lipca 2024: finał
Kto będzie gospodarzem ME?
Po raz drugi tę imprezę zorganizują samodzielnie Niemcy (poprzednio w 1988 roku jeszcze jako RFN).
Gdzie rozgrywane będą mecze Euro 2024?
Mecze po raz trzeci z rzędu z udziałem 24 reprezentacji będą rozgrywane na dziesięciu stadionach:
- Olympiastadion w Berlinie (m.in. finał)
- Allianz Arena w Monachium (m.in. mecz otwarcia)
- Westfalenstadion w Dortmundzie
- Arena AufSchalke w Gelsenkirchen
- Waldstadion we Frankfurcie
- Mercedes-Benz Arena w Stuttgarcie
- Volksparkstadion w Hamburgu
- Merkur Spiel-Arena w Duesseldorfie
- RheinEnergieStadion w Kolonii
- Red Bull Arena w Lipsku
Niemcy jako gospodarz mają zapewniony udział w turnieju. Oprócz nich uczestnikami ME będą po dwa najlepsze zespoły z każdej grup eliminacji oraz trzy ekipy z baraży powiązanych z postawą w Lidze Narodów 2022/23. O awans będzie więc zdecydowanie łatwiej niż w przypadku mundialu.
Kto poprowadzi reprezentację Polski? Z kim zagrają Biało-Czerwoni?
Reprezentacja Polski powalczy o piąty z rzędu występ w mistrzostwach Europy. Biało-Czerwonych poprowadzi
Fernando Santos.
Nowy opiekun Biało-Czerwonych zadebiutuje od razu na otwarcie grupy E. I na papierze to najtrudniejsze starcie całych eliminacji. Polacy zaczną grę w el. Euro 2024 od meczu z
Czechami 24 marca w Pradze. Trzy dni później podejmą
Albanię, która jest drugim najtrudniejszym przeciwnikiem.
Kolejne spotkania w czerwcu, wrześniu, październiku i listopadzie. Rywalami Polaków będą także Wyspy Owcze oraz Mołdawia.
Jak wygląda podział na grupy w eliminacjach?
- Grupa A: Hiszpania, Szkocja, Norwegia, Gruzja, Cypr
- Grupa B: Holandia, Francja, Irlandia, Grecja, Gibraltar
- Grupa C: Włochy, Anglia, Ukraina, Macedonia Północna, Malta
- Grupa D: Chorwacja, Walia, Armenia, Turcja, Łotwa
- Grupa E: Polska, Czechy, Albania, Wyspy Owcze, Mołdawia
- Grupa F: Belgia, Austria, Szwecja, Azerbejdżan, Estonia
- Grupa G: Węgry, Serbia, Czarnogóra, Bułgaria, Litwa
- Grupa H: Dania, Finlandia, Słowenia, Kazachstan, Irlandia Północna, San Marino
- Grupa I: Szwajcaria, Izrael, Rumunia, Kosowo, Białoruś, Andora
- Grupa J: Portugalia, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Luksemburg, Słowacja, Liechtenstein
Gdzie transmisje?
Wszystkie mecze reprezentacji w eliminacjach i samym Euro 2024 będzie można obejrzeć w
Telewizji Polskiej. TVP pokaże także wybrane inne mecze. Więcej spotkań eliminacji i Euro 2024, a także niektóre mecze towarzyskie będzie można zobaczyć na antenach
Polsat Sport.
Na czas Euro 2024 planowane jest ponowne uruchomienie kanału
TVP 4K.
Zobacz terminarz meczów reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024.
Plan transmisji - 1. i 2. kolejka eliminacji Euro 2024 oraz mecze towarzyskie:
22 marca (środa)
20:10
Odliczanie do Euro - zapowiedź, TVP Sport, tvpsport.pl
20:45
Mecz towarzyski: Irlandia - Łotwa, Polsat Sport News, Polsat Box Go
23 marca (czwartek)
16:00
Kazachstan - Słowenia, Polsat Sport Fight, Polsat Box Go
Komentarz: Grzegorz Michalewski, Jacek Cyzio
19:15
Przed meczem Czechy - Polska, TVP Sport, tvpsport.pl
20:45
Włochy - Anglia, Polsat Sport, TVP Sport, tvpsport.pl, Polsat Box Go
Komentarz w TVP: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow, studio od 20:10: Rafał Patyra, Dariusz Szpakowski, Sebastian Mila
Komentarz w PS: Sebastian Chabiniak, Maciej Żurawski
20:45
Dania - Finlandia, Polsat Sport Premium 1, Polsat Box Go
Komentarz: Cezary Kowalski, Tomasz Łapiński
20:45
Portugalia - Liechtenstein, Polsat Sport Premium 2, Polsat Box Go
Komentarz: Piotr Przybysz, Piotr Kobierecki
20:45
Mecz towarzyski: Węgry - Estonia, Polsat Sport Premium 3 PPV, Polsat Box Go
20:45
Słowacja - Luksemburg, Polsat Box Go,
RTL Télé Lëtzebuerg (23,5°E - FTA)
20:45
San Marino - Irlandia Północna, Polsat Box Go,
SMtv San Marino HD (13°E - FTA)
20:45
Macedonia Północna - Malta, Polsat Box Go
20:45
Bośnia i Hercegowina - Islandia, Polsat Box Go
23:30
Eliminacje do ME - magazyn, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Premium 1
24 marca (piątek)
13:30
Mecz towarzyski: Polska U-21 - Austria U-21, TVP Sport, tvpsport.pl
Komentarz: Maciej Iwański, Łukasz Trałka
16:00
Elite League:
Polska U-20 - Czechy U-20, TVP Sport, tvpsport.pl
Komentarz: Hubert Bugaj, Kazimierz Węgrzyn
18:00
Bułgaria - Czarnogóra, Polsat Sport Fight, Polsat Box Go,
BNT1/BNT3 Bulgaria (33°E - FTA/MIS)
Komentarz: Grzegorz Michalewski, Piotr Kobierecki
18:15
Mecz towarzyski: Niemcy U-21 - Japonia U-21,
ProSieben Maxx (19,2°E - FTA)
20:45
Czechy - Polska, Polsat Sport Premium 1, TVP1, tvpsport.pl, Polsat Box Go,
ČT Sport
Komentarz w TVP: Mateusz Borek, Robert Podoliński, studio w TVP Sport od 18:15, w TVP1 od 20:30: Jacek Kurowski, Janusz Michallik, Jakub Wawrzyniak, Marek Wasiluk, reporterzy: Patryk Ganiek, Kacper Tomczyk
Komentarz w PSP1: Bożydar Iwanow, Andrzej Niedzielan; studio w PSP1 od 18:00
20:45
Francja - Holandia, Polsat Sport, Polsat Box Go,
TF1 (5°W - MIS)
Komentarz: Tomasz Włodarczyk, Maciej Żurawski
20:45
Szwecja - Belgia, Polsat Sport Premium 2, Polsat Box Go,
ZDF HD (19,2°E - FTA), L´Équipe TV HD France (5°W - MIS)
Komentarz: Tomasz Lach, Paweł Kozub
20:45
Serbia - Litwa, Polsat Sport Premium 3 PPV, Polsat Box Go
Komentarz: Robert Zieliński, Jacek Cyzio
20:45
Mołdawia - Wyspy Owcze, Polsat Sport Fight, Polsat Box Go
Komentarz: Piotr Przybysz, Dariusz Kubicki
20:45
Austria - Azerbejdżan, Polsat Box Go,
CBC Sport HD (46°E - FTA)
20:45
Gibraltar - Grecja, Polsat Box Go
20:45
Andora - Rumunia, Polsat Box Go
23:30
Eliminacje do ME - magazyn, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Polsat Sport Premium 1
25 marca (sobota)
15:00
Szkocja - Cypr, Polsat Sport Extra, Polsat Box Go
Komentarz: Paweł Ślęzak, Maciej Żurawski
15:00
Mecz towarzyski: Gruzja - Mongolia, Polsat Box Go
18:00
Armenia - Turcja, Polsat Sport Premium 1, Polsat Box Go,
TRT1 HD (42°E - FTA)
Komentarz: Marcin Kalita, Jacek Cyzio
18:00
Białoruś - Szwajcaria, Polsat Sport Premium 2, Polsat Box Go
Komentarz: Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski
18:00
Izrael - Kosowo, Polsat Box Go
20:45
Hiszpania - Norwegia, Polsat Sport Extra, Polsat Box Go,
L´Équipe TV HD France (5°W - MIS)
Komentarz: Cezary Kowalski, Piotr Urban
20:45
Chorwacja - Walia, Polsat Sport Premium 1, Polsat Box Go,
S4C HD (28,2°E - FTA, wiązka UK)
Komentarz: Piotr Przybysz, Piotr Kobierecki
20:45
Mecz towarzyski: Niemcy - Peru, Polsat Sport Premium 2, Polsat Box Go,
ZDF HD (19,2°E - FTA)
23:30
Eliminacje do ME - magazyn, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Premium 1
26 marca (niedziela)
15:00
Kazachstan - Dania, Polsat Sport News, Polsat Box Go
Komentarz: Tomasz Włodarczyk, Maciej Żurawski
18:00
Anglia - Ukraina, Polsat Sport Extra, TVP Sport, tvpsport.pl, Polsat Box Go,
Channel 4 HD (28,2°E - FTA), ICTV HD (4°W - FTA), L´Équipe TV HD France (5°W - MIS)
Komentarz w TVP: Sławomir Kwiatkowski, Igor Lewczuk, studio od 17:35
Komentarz w PSE: Sebastian Chabiniak, Piotr Kobierecki
18:00
Słowenia - San Marino, Polsat Box Go,
SMtv San Marino HD (13°E - FTA)
18:00
Liechtenstein - Islandia, Polsat Box Go
20:45
Luksemburg - Portugalia, Polsat Sport Premium 1, Polsat Box Go,
RTL Télé Lëtzebuerg (23,5°E - FTA), L´Équipe TV HD France (5°W - MIS)
20:45
Słowacja - Bośnia i Hercegowina, Polsat Sport Premium 2, Polsat Box Go
Komentarz: Marcin Kalita, Jacek Cyzio
20:45
Malta - Włochy, Polsat Sport Fight, Polsat Box Go
Komentarz: Marcin Lepa, Piotr Czachowski
20:45
Irlandia Północna - Finlandia, Polsat Box Go
23:30
Eliminacje do ME - magazyn, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Premium 1
27 marca (poniedziałek)
15:00
Holandia U-21 - Czechy U-21,
ČT Sport
18:00
Mecz towarzyski: Macedonia Północna - Wyspy Owcze, Polsat Box Go
18:00
Mecz towarzyski: Grecja - Litwa, Polsat Box Go
20:45
Polska - Albania, Polsat Sport Premium 1, TVP1, TVP Sport, tvpsport.pl, Polsat Box Go
Komentarz w TVP: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow, studio od 18:00
Komentarz w PSP1: Bożydar Iwanow, Andrzej Niedzielan; studio w PSP1 od 18:00
20:45
Mołdawia - Czechy, Polsat Sport Extra, Polsat Box Go,
ČT Sport
Komentarz: Grzegorz Michalewski, Marcin Kalita
20:45
Holandia - Gibraltar, Polsat Sport Premium 2, Polsat Box Go,
L´Équipe TV HD France (5°W - MIS)
Komentarz: Piotr Kobierecki
20:45
Irlandia - Francja, Polsat Sport Fight, Polsat Box Go,
TF1 (5°W - MIS)
Komentarz: Maciej Żurawski, Tomasz Włodarczyk
20:45
Szwecja - Azerbejdżan, Polsat Sport Premium 3, Polsat Box Go,
CBC Sport HD (46°E - FTA)
Komentarz: Tomasz Lach, Dariusz Kubicki
20:45
Czarnogóra - Serbia, Polsat Sport Premium 4, Polsat Box Go
Komentarz: Andrzej Janisz, Jacek Cyzio
20:45
Węgry - Bułgaria, Polsat Box Go,
BNT1 Bulgaria (33°E - FTA/MIS)
20:45
Austria - Estonia, Polsat Box Go,
ORF 1 (13°E - Kabelio)
20:45
Czarnogóra - Serbia, Polsat Sport Premium 4, Polsat Box Go
Komentarz: Andrzej Janisz, Jacek Cyzio
23:30
Eliminacje do ME - magazyn, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Premium 1
28 marca (wtorek)
18:00
Gruzja - Norwegia, Polsat Sport Extra, Polsat Box Go
Komentarz: Tomasz Lach, Maciej Żurawski
18:00
Mecz towarzyski: Rumunia U-21 - Niemcy U-21,
ProSieben Maxx (19,2°E - FTA)
20:45
Turcja - Chorwacja, Polsat Sport Premium 1, Polsat Box Go,
TRT1 HD (42°E - FTA)
Komentarz: Paweł Ślęzak, Jacek Cyzio
20:45
Szkocja - Hiszpania, Polsat Sport Extra, Polsat Box Go,
L´Équipe TV HD France (5°W - MIS)
Komentarz: Cezary Kowalski, Piotr Urban
20:45
Szwajcaria - Izrael, Polsat Sport Premium 2, Polsat Box Go
SRF Zwei (13°E - Kabelio)
Komentarz: Andrzej Janisz, Piotr Kobierecki
20:45
Mecz towarzyski: Niemcy - Belgia, Polsat Sport Fight, Polsat Box Go
RTL (19,2°E - FTA), RTL UHD (19,2°E - HD+)
20:45
Walia - Łotwa, Polsat Box Go
S4C HD (28,2°E - FTA, wiązka UK)
23:30
Eliminacje do ME - magazyn, Polsat Sport Extra, Polsat Sport Premium 1
29 marca (środa)
18:00
Odliczanie do Euro - podsumowanie, TVP Sport, tvpsport.pl
Rozpiska będzie aktualizowana w miarę pojawiania się nowych informacji.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.