reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat i Intelsat podpisują umowę multiorbitalną

dodano: 2023-03-09 12:15 | aktualizacja: 2023-03-09 15:47
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat Oneweb Intelsat logo 3x 360px Zawarto bardzo ważną umowę francuskiego operatora satelitarnego Eutelsat z innym dużym operatorem Intelsat. Eutelsat podpisał wieloorbitową umowę z Intelsatem w celu ulepszenia rozwiązań łączności w Europie, na Bliskim Wschodzie i na Pacyfiku, w tym usług OneWeb. Do tego podano informację, że dwie marcowe misje OneWeb 17 i 18 umożliwią globalny zasięg sieci. Starty 9 marca i 15 marca 2023 r.
 


Eutelsat /OneWeb
Intelsat Eutelsat plus Oneweb logo 3x 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramach tej nowej, 7-letniej umowy o wartości wielu milionów euro i stopniowym wprowadzaniu aktywów w 2023 r., z wykorzystaniem satelitów  Eutelsat o dużej przepustowości (HTS) w paśmie Ku, w tym niedawno wyniesionego satelity Eutelsat 10B i konstelacji OneWeb, Intelsat będzie w stanie zaoferować rozwiązania łączności w powietrzu, na lądzie i morzu.

Ta umowa cementuje proponowaną umowę dotyczącą satelity Eutelsat 10B, ogłoszoną wcześniej w październiku 2019 r. pomiędzy Eutelsat i Gogo Commercial Aviation, przejętą przez operatora Intelsat w 2020 r. Nowa umowa dotycząca pojemności dodaje rozwiązanie OneWeb LEO (low-earth orbit) do większej części floty satelitów GEO operatora Eutelsat, w tym satelity Eutelsat 172B, Eutelsat 10B i przyszły Flexsat, tworząc wyjątkową ofertę hybrydową, która zapewni operatorowi Intelsat zwiększone możliwości łączności.

Klienci na całym świecie będą mogli korzystać z bezproblemowej, wszechobecnej usługi łączności możliwej dzięki połączeniu zasobów GEO i LEO trzech podmiotów: flot satelitów GEO obu operatorów Eutelsat i Intelsat w połączeniu z przełomową siecią satelitów LEO operatora OneWeb, w którym udziały ma Eutelsat.

Cyril Dujardin, GM/Connectivity Business Unit w Eutelsat i Ben Griffin, wiceprezes ds. mobilności w OneWeb, powiedzieli:

- Eutelsat i OneWeb są dumne ze współpracy, która zapewnia Intelsat najlepsze rozwiązania w zakresie łączności. To prawdziwie hybrydowe podejście toruje drogę do kompleksowych rozwiązań w zakresie łączności dla wszystkich zainteresowanych stron, czy to w powietrzu, na morzu, czy na ziemi. W sumie zapewni klientom to, co najlepsze z obu światów w zintegrowanym, płynnym podejściu.


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...