reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Pokolenie Ikea” z Olszańską i Gelnerem w kinach

dodano: 2023-03-03 23:51
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/satkurier.pl

Next Film „Pokolenie Ikea” Od piątku, 3 marca br. w kinach widzowie będą mogli oglądać polski film „Pokolenie Ikea”. Producentem filmu jest Film PI, wsparcia finansowego udzielił Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF), a dystrybutorem Next Film z grupy Helios (Agora). Występują Michalina Olszańska, Majka Jeżowska, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Karolina Gorczyca, Katarzyna Lach, Mia Samusionek, Zuzanna Galewicz, Marta Bryła, Paulina Zwierz, Zuzanna Galewicz, Jessica Walecka, Magdalena Walkiewicz, Justyna Stojałowska, Maria Patykiewicz, Edyta Bełza, Maja Wolska, Adi Nowak, Mateusz Dymidziuk, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Sławomir Mandes i Bartosz Gelner.

Next Film „Pokolenie Ikea”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W piątek, 3 marca br. na ekrany kin w całej Polsce trafi „Pokolenie Ikea”, czyli adaptacja bestsellera pod tym samym tytułem autorstwa Piotra C. W filmie występują m.in. Michalina Olszańska, Majka Jeżowska, Bartosz Gelner oraz Paweł Małaszyński. Dystrybutorem tytułu jest spółka Next Film.

Piotr Czarny (w tej roli Bartosz Gelner) to czarujący trzydziestokilkuletni prawnik, który ciągle goni za adrenaliną, kobietami i imprezami. Za cel postawił sobie zapełnienie spisu kochanek imionami na każdą literę alfabetu. Jego plan staje pod znakiem zapytania, gdy koleżanka z pracy, Olga (Michalina Olszańska) - jedyna kobieta, z którą jest zupełnie szczery i z którą nie sypia - stawia mu ultimatum. Podążając za cynicznym i hedonistycznym bohaterem, widzowie będą mogli poznać świat przygodnego seksu, szybkich randek i jednonocnych romansów. Jak czytamy w opisie, film w bezpruderyjny sposób portretuje ludzi, których łatwy dostęp do dóbr nauczył, że wszystko można tanio i bezrefleksyjnie zastąpić - komputer, meble, mieszkanie, a nawet związek.

W rolach głównych w „Pokoleniu Ikea” widzowie zobaczą Bartosza Gelnera i Michalinę Olszańską. W pozostałych rolach występują m.in.: Majka Jeżowska, Dagmara Bryzek, Adrianna Izydorczyk, Karolina Gorczyca, Zuzanna Galewicz, Marta Bryła, Paweł Małaszyński, Jan Aleksandrowicz-Krasko, Sławomir Mandes, Mateusz Dymidziuk i Adi Nowak.

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Dawid Gral, autorką zdjęć jest Małgorzata Prońko, a za jego produkcję odpowiada Film PI. Dystrybutorem produkcji jest Next Film - firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się produkcją i dystrybucją filmową.

Przypomnijmy, iż polskie filmy w telewizji znajdziecie w weekendowym wykazie satkurier.pl: „Przewodnik po polskich filmach w PL TV”, w dziale „Propozycje stacji TV” (więcej tutaj).
 
Bartosz Gelner i Michalina Olszańska na plakacie promującym kinową emisję filmu „Pokolenie Ikea”, foto: Agora
Bartosz Gelner i Michalina Olszańska na plakacie promującym kinową emisję filmu „Pokolenie Ikea”, foto: Agora
Plakat promujący kinową emisję filmu „Pokolenie Ikea”, foto: Agora
Plakat promujący kinową emisję filmu „Pokolenie Ikea”, foto: Agora


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...