reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP opuści od września MUX 1

dodano: 2023-03-03 11:50 | aktualizacja: 2023-03-03 14:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: press.pl

TVP ABC Telewizja Polska zamierza całkiem opuścić MUX 1, w którym oferuje kanał TVP ABC, przenosząc go do MUX 3 lub MUX 6. Rezerwacja częstotliwości dla TVP ABC na multipleksie pierwszym wygaśnie 3 września 2023 roku, a TVP nie będzie składać wniosku o jej przedłużenie. W połowie stycznia br. telewizja publiczna opuściła już MUX 8.

Telewizja Polska
TVP Telewizja Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W lutym do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynął wniosek TVP o zmianę decyzji rezerwacyjnej dla MUX 6. Nadawca oferuje aktualnie w nim aż 9 kanałów HD: TVP Polonia, TVP Nauka, TVP Dokument, TVP Rozrywka, Alfa TVP, TVP Kultura, TVP World, TVP Kobieta, Belsat TV, mimo że ma pozwolenie na udostępnianie w tym multipleksie 8 kanałów.

Jak potwierdziła TVP we wniosku o zmianę rezerwacji częstotliwości MUX 6, od września br. nie będzie już korzystała z pojemności MUX 1, na którym obecnie znajduje się TVP ABC (pozostałe miejsca należą do nadawców prywatnych).

TVP potwierdziła też, że do końca 2023 roku zmieni standard nadawania MUX 3 ze starego na nowy DVB-T2/HEVC. Uwolni to dodatkową pojemność multipleksu i da możliwość udostępnienia 2 kolejnych kanałów HD, uzasadnia TVP. Aktualnie w MUX 3 oferowane są: TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Historia i TVP Sport, czyli łącznie 6 kanałów. Po przełączeniu MUX 3 do DVB-T2/HEVC byłoby to 8 kanałów HD.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...