reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4 aresztowanych za piracki streaming w Wielkiej Brytanii

dodano: 2023-03-02 11:07 | aktualizacja: 2023-03-02 12:42
autor: Dr. Hack | źródło: PIPCU

PIPCU logo City of London piractwo streaming 360px W Wielkiej Brytanii doszło do 4 aresztowań w związku z pirackimi usługami streamingowymi. Police Intellectual Property Crime Unit (PIPCU) w City of London Police i jej partnerzy przeprowadzili serię nalotów na terenie Wielkiej Brytanii w ramach walki z nielegalnym streamingiem. Policjanci przeszukali 4 lokale w Londynie, Glasgow, Edynburgu i Stoke - aresztowano 4 osoby pod zarzutem udziału w nielegalnej transmisji strumieniowej treści Premium, w tym kanałów Sky (UK). Zabezpieczono także sprzęt komputerowy, laptopy i telefony.

Illegal streaming piłka 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
0,5 mln klientów pirackiego streamingu
Działania były częścią okresu skoordynowanych działań pomiędzy PIPCU, Police Scotland i Sky (UK), które trwały przez cały luty. Oceniono, że te nielegalne usługi streamingowe zakłócone przez tę operację miały ponad 500 tys. abonentów.

Z 4 aresztowanych osób, jedna osoba została oskarżona w związku z kradzieżą własności intelektualnej, a trzy osoby zostały zwolnione w ramach dochodzenia.

- Zorganizowane grupy przestępcze często postrzegają dystrybucję nielegalnych usług streamingowych jako przestępstwo niskiego ryzyka i przynoszące wysokie zyski, które można wykorzystać do finansowania innych poważnych form działalności przestępczej

– zauważył główny inspektor detektywów Gary Robinson z PIPCU.

- Jednocześnie może narazić użytkowników końcowych na ryzyko kradzieży danych, oszustwa i złośliwego oprogramowania.

- Mamy nadzieję, że ten okres działań wysyła jasny komunikat; PIPCU będzie nadal współpracować z partnerami z organów ścigania i branży, aby podejmować działania przeciwko tym, którzy świadczą nielegalne usługi przesyłania strumieniowego i chronić konsumentów przed zagrożeniami związanymi z korzystaniem z nich.


Oprócz aresztowań doręczono ponad 200 zawiadomień o zaprzestaniu działalności osobom podejrzanym o prowadzenie nielegalnych usług streamingu w całej Wielkiej Brytanii. Zawiadomienia instruują osoby obsługujące usługi o natychmiastowym zaprzestaniu wszelkiej działalności związanej z transmisją streamingową.

- Ten skoordynowany wysiłek policji i partnerów, który obejmował działania w Wielkiej Brytanii, wywarł znaczący wpływ na osoby zaangażowane w poważną przestępczość zorganizowaną

— powiedział Matt Hibbert, dyrektor ds. zwalczania piractwa w Sky.

- Podejmowane są coraz skuteczniejsze działania przeciwko przestępcom stojącym za wielkimi operacjami pirackimi i dziękujemy PIPCU oraz wszystkim zaangażowanym siłom policyjnym. Będziemy nadal wspierać te wysiłki, aby zamknąć te pirackie sieci i pomóc chronić konsumentów.


- Każdy, kto ma ochotę kupić jedną z tych usług IPTV, powinien mieć świadomość, że jego pieniądze idą na oszukańczy plan i mogą spotkać się z wizytą policji lub innych władz – ostrzegł inspektor Andy Maclean z Police Scotland's Cyber ​​Investigation. 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

349 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

299 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...