reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polskie stacje radiowe solidarnie dla Ukrainy

dodano: 2023-02-23 18:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora/Eurozet/Bauer Media Group/Grupa ZPR Media

Agora Eurozet Grupa ZPR Media Bauer Media Group „Give Peace a Chance” W piątek, 24 lutego 2023 roku, w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, punktualnie o godz. 8:45 (GMT + 1) w polskich stacjach radiowych zabrzmi ta sama piosenka. Będzie to utwór „Give Peace a Chance” Johna Lennona. W ten symboliczny sposób radiowcy chcą wyrazić solidarność z Ukraińcami, zmagającymi się z wojną z Rosją. Akcja jest wspólną inicjatywą części komercyjnych nadawców radiowych w Polsce: Grupy Radiowej Agory (Agora), Eurozetu, Grupy RMF (Bauer Media Group) i Grupy Time (Grupa ZPR Media).

Agora Eurozet Grupa ZPR Media Bauer Media Group „Give Peace a Chance”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Radiowcy do wspólnej inicjatywy zapraszają wszystkie rozgłośnie - z Polski, Europy i całego świata.

- Tym symbolicznym gestem chcemy wysłać trzy komunikaty. Pierwszy to przypomnienie sobie i światu, że mija już rok od rozpoczęcia tej dramatycznej w skutkach wojny. Wojny, która ciągle trwa, powodując cierpienie milionów ludzi. Drugi - chcemy pokazać jedność świata radiowego przeciw niszczącej sile rosyjskiej agresji. Po trzecie, chcemy wyrazić solidarność i dodać otuchy wielu naszym ukraińskim sąsiadom, którzy musieli opuścić swój dom i żyją teraz pośród nas - w Polsce, ale też w wielu krajach Europy i świata

- jednym głosem mówią nadawcy.


Piosenka „Give Peace a Chance”, którą stacje radiowe wyemitują jednocześnie w piątek, 24 lutego br. o godzinie 8:45 (GMT+ 1) to utwór nagrany przez Johna Lennona w lipcu 1969 roku. Powstał podczas sesji w hotelu na Bahamach jako wyraz sprzeciwu przeciw wojnie w Wietnamie. Z czasem piosenka stała się kultowym, antywojennym hymnem przywoływanym w czasie różnych konfliktów zbrojnych.

Podobny gest, polegający na jednoczesnej emisji tej piosenki, rozgłośnie z całej Europy wykonały 4 marca 2022 roku (więcej tutaj).

- Chcemy zrobić to jeszcze raz, bo ta wojna ciągle trwa, a naszym obowiązkiem jest nie tylko informować o tym, co dzieje się na froncie, ale także działać razem przeciw niej. Choćby w sferze takich, symbolicznych gestów . Dlatego zapraszamy do tej inicjatywy wszystkie stacje radiowe w Polsce i na świecie. Zarówno te nadające na falach eteru, jak i w świecie online

- dodają radiowcy.


Dołączenie do akcji nie wymaga rejestracji, ani zgłoszenia chęci udziału wystarczy, że stacja radiowa wyemituje o 8:45 utwór Johna Lennona - „Give Peace a Chance” (więcej tutaj).

24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, w wyniku której życie straciły dziesiątki tysięcy ofiar, a do ucieczki ze swoich domów zmuszonych zostały miliony ludzi.

„Give Peace a Chance” - emisja w piątek, 24 lutego 2023 roku o godz. 8:45 w wybranych stacjach radiowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

249 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...