reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe stacje TVR Sport i TVR Folklore [wideo]

dodano: 2023-02-20 13:15
autor: RO | źródło: Serdal Erol/stiri.tvr.ro

Societatea Română de Televiziune (SRTV) - TVR Rumunia Rada dyrektorów rumuńskiej telewizji publicznej Societatea Română de Televiziune (SRTV) zatwierdziła w Timisoarze uruchomienie dwóch nowych kanałów: TVR Sport i TVR Folclor. Nadawca ma wykorzystać ogromne archiwum programów i prawo pierwokupu, jakie posiada przy nabywaniu programów sportowych.

http://www.tvr.ro/
Societatea Română de Televiziune (SRTV) - TVR Rumunia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W zeszłym roku TVR przywróciła do emisji kanały TVR Info i TVR Cultural. W 2023 r. miałyby wystartować TVR Sport i TVR Folclor. Drugi kanał ma promować dziedzictwo narodowe, w tym folklor, tradycje i twórczość etnograficzną lokalnych społeczności.

TVR Sport miałby emitować takie wydarzenia sportowe UEFA, jak Mistrzostwa Europy U-21 w piłce nożnej 2023, Mistrzostwa Europy U-19 w piłce nożnej, Mistrzostwa Europy w futsalu kobiet, Mistrzostwa Europy U‑17 w piłce nożnej kobiet, Mistrzostwa Europy U‑17 w piłce nożnej, Mistrzostwa Europy U‑19 w piłce nożnej kobiet i Mistrzostwa Europy U-19 w futsalu.

Wielkim błędem byłoby pozostawienie w archiwum tysięcy godzin wysokiej jakości nagrań muzyki ludowej, programów o tradycjach i folklorze, transmisji sportowych i nieudostępnienie ich ponownie widzom. Błędem byłoby dalsze odmawianie pozyskiwania praw do międzynarodowych zawodów sportowych.

Budżet przeznaczony na utrzymanie TVR w 2023 roku wynosi 415 milionów lei (ok. 400 mln zł). Środki są niewystarczające na bieżące utrzymanie, zwłaszcza produkcję treści i inwestycje, dlatego nadawca wystąpił z petycją o zwiększenie liczby minut reklamowych, co niekoniecznie może podobać się widzom. W generowaniu dochodów mają pomóc nowe stacje TVR Sport i TVR Folclor.

Dla porównania, telewizja publiczna w Polsce otrzymała w tym roku budżet prawie 600 mln euro, czyli 12 razy więcej niż TVR.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

339 zł Więcej...