reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Londyńska policja zamknęła pirackie domeny

dodano: 2023-01-30 12:12
autor: HP | źródło: PIPCU

PIRACY czaszkaKos piractwo satkurier pl2022 JanuszSulisz-360px Londyńska policja zamknęła dwie pirackie domeny internetowe. Police Intellectual Property Crime Unit (PIPCU) w City of London Police i agencja antypiracka Web Capio przejęły dwie domeny, które nielegalnie zawierały treści chronione prawem autorskim przez supergrupę YouTube Sidemen.

PIPCU
sidemen community pirackie domeny piractwo PIPCU 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Domeny somuchcontent.com i sidemencommunity.co.uk  [red: są już wyłączone] były połączone z witryną, na której znajdowały się filmy Sidemen, w tym te dostępne tylko do odpłatnego oglądania z subskrypcją. Policja uważa, że pirackie strony generowały znaczne przychody z reklam.

Zostały one zawieszone w ramach Operation Creative (ang. Operacji Kreatywnej) - inicjatywy, w ramach której PIPCU współpracuje z partnerami z branży kreatywnej i reklamowej w celu zakłócenia działania stron internetowych zapewniających nieautoryzowany dostęp do treści chronionych prawem autorskim.

The Sidemen, utworzony przez 7 twórców w 2013 roku, ma obecnie ponad 17,5 miliona subskrybentów na swoim głównym kanale YouTube i jest zarządzany przez Arcade Media.

- Witryny naruszające prawa autorskie mogą zapewnić stałe źródło dochodów osobom działającym niezgodnie z prawem, szkodząc jednocześnie legalnym firmom i kosztując brytyjski przemysł kreatywny setki milionów funtów

– powiedział detektyw Constable Abdun Noor z PIPCU.

- PIPCU jest zaangażowana w pomaganie twórcom treści w ochronie pracy, w którą zainwestowali dużo czasu i zasobów. Nasza praca zaowocowała usunięciem ponad 4400 nielegalnych domen internetowych od 2013 roku, pomagając chronić tysiące miejsc pracy w branży, która ma kluczowe znaczenie dla gospodarki Wielkiej Brytanii.

- Nasza branża kreatywna produkuje jedne z najlepszych na świecie utworów muzycznych i rozrywkowych, a niestety niektórzy ludzie wykorzystują to, wykorzystując własność intelektualną innych osób dla własnych korzyści finansowych

- dodał Victor Bengtsson, współdyrektor w firmie Arcade Media.

- Ważne jest, aby chronić prawa twórców treści, nie tylko po to, aby ich wspierać, ale także tych, którzy pracują za kulisami, aby pomóc w tworzeniu ich pracy i zapewnić, że mogą nadal publikować treści dla swoich fanów. Dziękujemy PIPCU i Web Capio za ich wsparcie.


PIPCU uruchomiła Operację Kreatywną w 2013 r., aby zająć się finansowaniem nielegalnych stron internetowych z transmisją strumieniową, które mają negatywny wpływ na branże kreatywne w Wielkiej Brytanii.

Organizacje z sektora reklamy cyfrowej mogą subskrybować listę witryn naruszających prawa autorskie (IWL), listę witryn, co do których PIPCU potwierdziło, że nielegalnie dostarczają treści chronione prawem autorskim, aby upewnić się, że nie umieszczają na nich reklam. Około 750 organizacji obecnie subskrybuje IWL.

Operacja Creative doprowadziła do zawieszenia 670 nielegalnych domen w 2022 roku i 4423 od czasu jej uruchomienia.

Źródło: police.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kradzież danych


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...