reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

DISH Network i DirecTV szybko tracą abonentów

dodano: 2023-01-20 15:40
autor: Jan Borejko | źródło: DISH Network/MoffettNathanson

DirecTV W USA nadal trwa niekorzystna tendencja do stałego zmniejszania się liczby abonentów platform telewizji satelitarnej (DTH). Platforma DirecTV, należąca do AT&T, straciła aż 47 proc. abonentów, odkąd została przejęta przez AT&T w 2015 roku. Platforma DISH Network Charliego Ergena jest w bardzo podobnej sytuacji - 17 stycznia przyznała, że ​​straciła aż 191 tys. abonentów satelitarnych w ostatnim kwartale. Stracono także kolejne 77 tys. abonentów  usługi Sling TV. Podobno jedynym rozwiązaniem i powstrzymaniem ucieczki klientów od platform DTH w USA jest połączenie DirecTV i DISH Network. Czy dojdzie do takiej fuzji, jeśli dalej te platformy zaczną tracić klientów?

Directv/satkurier.pl
Directv Dish Network platforma USA fuzja 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
To właśnie Charlie Ergen od dawna twierdzi, że jedynym rozwiązaniem dla obu amerykańskich platform satelitarnych - teraz rywalizujących - jest fuzja.

DirecTV, w tym usługi przesyłania strumieniowego AT&T, takie jak U-Verse, mają obecnie łącznie około 13,3 mln abonentów. Kiedy AT&T kupiło DirecTV, łączna liczba wynosiła wówczas 25,47 mln abonentów.

DirecTV zostało wydzielone do spółki joint venture pomiędzy AT&T (70 proc.) i TPG (30 proc., dawna Texas Pacific Group).

Porównując dane DISH Network z 4. kwartału 2022 r. z danymi sprzed roku, nie różnią się one od siebie. Straty w czwartym kwartale 2021 r. wyniosły 203 tys. abonentów tylko z platformy satelitarnej, a ogromna utrata abonentów wyniosła 9,8 proc. i zakończyła marny rok dla DISH Network (3 kwartał 2021 r. strata 9,7 proc., 2. kwartał 2021 r. 8,9 proc.).

DISH Network ma obecnie zaledwie 7,4 mln abonentów, co stanowi około 30 proc. szczytowej wartości z 2009 roku.

DISH jest wspomagany przez usługę Sling TV, która wciąż ma 2,33 mln abonentów i mniej więcej taką samą pozycję, jaką utrzymywał w 2018 roku.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...