reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Polsat Sport wiceliderem telewizji sportowych w Polsce

dodano: 2023-01-16 23:27 | aktualizacja: 2023-01-17 16:49
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Polsat/satkurier.pl

Polsat Sport W 2022 roku udział w widowni (SHR%) kanałów Polsat Sport w grupie 4+ wyniósł 0,84 proc. Dało to Telewizji Polsat pozycję wicelidera w tym segmencie rynku, po Telewizji Polskiej, której TVP Sport odnotował udział w widowni na poziomie 1,1 proc. Podium zamknęły kanały Eurosport z udziałem 0,8 proc.

satkurier.pl
TVP Sport Polsat Sport Eurosport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Średnie udziały Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra, Polsatu Sport News i Polsatu Sport Fight za cały 2022 rok wyniosły 0,84 proc. Wynik ten daje nadawcy drugie miejsce w zestawieniu najchętniej oglądanych stacji sportowych w Polsce. W 2021 roku udziały te wyniosły 0,73 proc., więc zauważalny jest spory wzrost rok do roku. Ponadto warto zwrócić uwagę, że w 2021 roku pozycję wicelidera zajmowały kanały Eurosport, których udział w widowni wyniósł 0,75 proc.

Z powodu bezpłatnej dostępności w naziemnej telewizji cyfrowej, niejako poza konkurencją znalazł się TVP Sport (1,1 proc.).

Pozostali nadawcy oferujący swoje usługi w płatnych sieciach i platformach, czyli Eurosport (0,8 proc.), CANAL+ Sport (0,33 proc.) oraz - również należący do Telewizji Polsat - Eleven Sports (0,19 proc.) zajęli odpowiednio trzecie, czwarte i piąte miejsce. Na końcu stawki znaleźli się: Extreme Sports, Motowizja i Fightklub.

Uwaga! Dane pochodzą z Nielsen Audience Measurement i nie obejmują oglądalności w serwisach streamingowych. Nie obejmują też wszystkich kanałów sportowych dostępnych na polskim rynku, a tylko te uwzględnione w badaniach Nielsena. Brakuje np. Eleven Sports 3 i 4.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Oglądalność


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...