Serie A: Napoli - Juventus w Eleven Sports 1 4K

dodano: 2023-01-10 14:50 | aktualizacja: 2023-01-17 10:44
autor: Jerzy Kruczek | źródło: satkurier.pl

serie A liga włoska Eleven Sports logo 360px W dniach 13-16 stycznia odbędą się spotkania 18. kolejki Serie A. Na pierwszy plan wysuwa się piątkowy mecz otwarcia SSC Napoli vs Juventus FC, który zostanie pokazany w Eleven Sports 1 4K w natywnej rozdzielczości 4K. Zapowiada się, że od 1. minuty zobaczymy na boisku aż trzech Polaków: Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika w Juventusie oraz Piotra Zielińskiego w Napoli. Bartosz Bereszyński prawdopodobnie zacznie mecz na ławce rezerwowych.

Puma/Serie A
Serie A 2022/23 piłka Puma Eleven Sports 1 4K

Napoli vs Juventus

Ostatnie zwycięstwo Napoli 2:0 nad Sampdorią w połączeniu z późniejszym remisem Milanu w meczu z Romą wyniosło ten klub z Neapolu na szczyt tabeli i uczyniło go tak zwanym Mistrzem Zimy. Jednak Partenopei są świadomi, że ich walka o zdobycie pierwszego tytułu Serie A od 1990 roku jest daleka od zakończenia. Byli przecież na szczycie tabeli w połowie sezonów 2017/18 i 2015/16, ale ostatecznie zostali pokonani przez Juventus.

Klub Bartosza Bereszyńskiego i Piotra Zielińskiego ma nadzieję, że ta historia wreszcie będzie miała swój szczęśliwy finał. Dziewięcioma kolejnymi zwycięstwami u siebie z pewnością zbudowali solidne fundamenty w dążeniu do tytułu. Piłkarze Napoli dotychczas strzelili przed przerwą 12 goli u siebie. Będą też chcieli osiągnąć czwarte z rzędu ligowe zwycięstwo u siebie z Juve.

Massimiliano Allegri po raz kolejny udowodnił swoją taktyczną błyskotliwość, prowadząc Juventus do ośmiu kolejnych ligowych zwycięstw z czystym kontem, pomimo trwającego kryzysu na tle kontuzji. Klubowi Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika pozostały tylko dwa mecze od wyrównania własnego rekordu Serie A wynoszącego 10 punktów w sezonach 2015/16 i 2017/18.

Plan transmisji - 18. kolejka Serie A:

13 stycznia (piątek)

20:45 SSC Napoli – Juventus FC (studio od 20:00), Eleven Sports 1 (także w natywnym 4K)
Komentarz: Mateusz Święcicki, Dominik Guziak, studio: Mikołaj Kruk, Mateusz Janiak, Marcin Nowomiejski