reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat ogłosił swoje przychody w 2022

dodano: 2022-10-12 18:59
autor: RO | źródło: digitaltveurope.com

Eutelsat Przychody operatora satelitarnego Eutelsat z transmisji telewizyjnych nadal spadały w pierwszym kwartale fiskalnym, przy czym został założony jednocyfrowy spadek w całym roku. Sprzedaż świadczonych przez Eutelsat usług transmisji obniżyła się o 7,4% do 170 mln euro. Firma twierdzi, że jest to efekt częściowego odnowienia pojemności na Nilesat 7°W w październiku 2021 roku bez uwzględnienia wpływów.

Eutelsat
Eutelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ponadto oczekiwany jest spadek przychodów z transmisji przez cały rok w wyniku przewidywanego nieprzedłużenia umowy na pojemność z operatorem Digitürk od połowy listopada 2022 roku. Pisaliśmy, że turecka platforma ma opuścić satelitę Eutelsat 7°E i korzystać wyłącznie z Türksata 42°E.

Transmisja nadal stanowi 59% ogólnej bazy przychodów Eutelsat. Wszystkie rodzaje usług odnotowały podobny spadek przychodów w pierwszym kwartale z wyjątkiem szerokopasmowego Internetu i telefonii komórkowej, które mocno wzrosły ze stosunkowo niewielkiego udziału.

Całkowite przychody spadły o 4,5% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i wyniosły 287,4 mln euro za kwartał.

Operator powiedział, że kwartał był zgodny z oczekiwaniami i potwierdził swoje całoroczne cele przychodowe.
 

Przychody w pierwszym kwartale są zgodne z naszymi oczekiwaniami i potwierdzamy nasze cele finansowe na bieżący i kolejne lata. Pomimo ograniczonej, dostępnej przepustowości nadal odnotowujemy silny dwucyfrowy wzrost w zakresie stałej łączności szerokopasmowej i łączności mobilnej, podkreślając ogromny długoterminowy potencjał dla obu aplikacji, podczas gdy nasza dojrzała działalność nadawcza zmniejszyła się zgodnie z przewidywaniami

- powiedziała dyrektor generalna Eutelsat, Eva Berneke.


Eutelsat tworzy nowe jednostki biznesowe (nadawanie, łączność) oraz nowe przywództwo w każdej z nich, co ma zwiększyć zorientowanie na klienta, wydajność i pobudzić wzrost. Z kolei pomyślne uruchomienie satelity Konnect VHTS we wrześniu jest kluczowym kamieniem milowym do powrotu do wzrostów, jednocześnie przynosząc bezprecedensowy poziom pojemności na rynkach europejskich, z których część jest już w przedsprzedaży.

Źródło: digitaltveurope.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...