reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

M6 na sprzedaż po nieudanej fuzji

dodano: 2022-09-22 18:00
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

M6 Niemiecka grupa medialna Bertelsmann wystawiła na sprzedaż swój francuski biznes telewizyjny M6 po tym, jak urząd ochrony konkurencji Autorité de la Concurrence zablokował plany połączenia z TF1. Więcej o tym pisaliśmy w newsie Porażka fuzji francuskich TF1 i M6.

Groupe M6


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Financial Times poinformował w czwartek, 22 września br., że przedsiębiorcy ustawiali się w kolejce, aby licytować spółkę medialną. Wśród nich są światowy lider transportu logistycznego Rodolphe Saadé, biznesmen Stéphane Courbit z grupy produkującej i dystrybuującej treści Banijay Group oraz inwestor Marc Ladreit de Lacharrière.

Inną opcją do wyboru jest nowa oferta ze strony wspieranego przez Silvio Berlusconiego konglomeratu MediaForEurope czy miliardera Xavier Niel działającego w branży telekomunikacyjnej. Ten drugi jest założycielem i udziałowcem francuskiej firmy Iliad.

Swoje zainteresowanie wyrażają także czeski przedsiębiorca Daniel Křetínský i francusko-izraelski miliarder Patrick Drahi z branży telekomunikacyjnej.

W zeszłym tygodniu spółki macierzyste wielkich koncernów medialnych Bouygues i RTL Group, Groupe TF1 i Groupe M6, ogłosiły, że rezygnują z planów połączenia TF1 i M6, twierdząc, że proponowane środki zaradcze przez urząd ochrony konkurencji są nie do zaakceptowania.

Autorité de la Concurrence podało też, że podmiot powstały z połączenia TF1-M6 stworzyłby wielkiego gracza w reklamie telewizyjnej z przejęciem ponad 70% całkowitych przychodów z reklam.

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

849 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...