WTA w Cincinnati: Iga Świątek - Madison Keys

dodano: 2022-08-18 11:00 | aktualizacja: 2022-08-18 11:11
autor: Jan Borejko | źródło: TVP Sport/Polsat Sport

iga świątek WTA tenis black 360px Iga Świątek udanie rozpoczęła grę w turnieju WTA w Cincinnati. W pierwszym meczu Polka wygrała ze Sloane Stephens 6:4, 7:5. Przed Igą Świątek mecz 3. rundy podczas turnieju WTA w Cincinnati. Rywalką Polki znów będzie zawodniczka gospodarzy - Madison Keys. Kiedy mecz Iga Świątek - Madison Keys?

CANAL+/satkurier.pl
Iga canal sport świątek Miami WTA 760px

W 2. rundzie rywalizacji w Ohio Świątek pokonała inną Amerykankę - Sloane Stephens. Po godzinie i 39 minutach gry na tablicy wyników widniał rezultat 6:4, 7:5 dla raszynianki.

Rywalka Świątek - Madison Keys, zajmuje obecnie 24. miejsce w rankingu WTA.
W środę dość niespodziewanie wyeliminowała Łotyszkę Jelenę Ostapenko 2:0 (6:4, 7:5). Dotychczas Świątek i Keys miały przyjemność zmierzyć się ze sobą dwukrotnie. Oba te pojedynki,  bez straty choćby jednego seta, wygrała Polka.

Madison Keys z Cincinnati ma bardzo dobre wspomnienia.
W 2019 roku wygrała całe zawody, pokonując w finale Swietłanę Kuzniecową. Od tego czasu wygrała jeszcze jedne zawody w Adelajdzie na początku tego sezonu. Obecnie 27-latka okupuje 24. miejsce w rankingu WTA.

Jeśli Polka upora się z rywalką, to w następnym meczu zagra z wygraną z pary Alison Riske/Elena Rybakina.

Turniej WTA w Cincinnati jest dla większości zawodniczek ostatecznym sprawdzianem przed nadchodzącym US Open, które rozpoczyna się już 29 sierpnia.