reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC Broadcast Centre blokuje karty Wizji TV

dodano: 2001-08-05 16:03 | aktualizacja: 2001-08-05 16:03
autor: | źródło:

Począwszy od poniedziałku 30 lipca centrum nadawcze UPC Broadcast Centre Ltd z Maidstone rozpoczęło operację blokowania powtórnie aktywowanych kart oryginalnych dla Wizji TV. Nareszcie Wizja TV zaczęła technicznie walczyć z pirackimi kartami, które na własne życzenie utraciła w dużych ilościach!Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W sumie UPC przesłało seriami według numerów 3 puste, prawdopodobnie zaszyfrowane rekordy do ponad 50 tysięcy kart Wizji TV, które uważane są za "zaginione". Jeśli karta pozostawała w terminalu Wizji TV (nawet niewłączonym, ale na kanale Wizji TV), to rekordy zostały przesłane (tzw. A0). Objawia się to czarnym ekranem bez żadnego komunikatu.

Na razie nie ma oprogramowania, które usuwałoby A0 z kart Wizji TV, choć podobno miało się pojawić. Jedynym "lekarstwem" jest tzw. blocker, który kosztuje na giełdach lub w Internecie 60-100 zł. Może być wewnętrzny lub zewnętrzny blocker. Wtedy żadne instrukcje z UPC nie mogą być dosłane do karty i karta będzie pracować. Problem w tym, że gdy tylko załączy się odbiornik Philipsa na standby (bez blockera), to karta jest już do wyrzucenia chyba, że pojawi się nowe oprogramowanie do tego celu.

Niektóre karty, które były już maksymalnie "dopchane" instrukcjami mogą dalej pracować, bo brakło miejsca na dosłanie "fałszywek" z Maidstone.

Fajnie, że UPC i Wizja TV wreszcie obudziły się ze snu w technicznej walce z piratami tyle, że chyba...troszkę za późno. Gdy dojdzie do ogłoszenia fuzji z Cyfrą+, to cała zabawa może być raczej bezsensowna. Taka sztuka dla sztuki...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...