reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Operatorzy SES (Astra) i Intelsat połączą się?

dodano: 2022-08-04 10:22 | aktualizacja: 2022-08-04 19:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: FT/broadbandtvnews

SES Intelsat logo 2 360px Dwaj wielcy operatorzy satelitarni - SES i Intelsat - podobno rozmawiają o możliwej kombinacji - tak twierdzi Financial Times (FT). Według FT, obaj właściciele dużej floty satelitów prowadzą aktywne dyskusje na temat struktury potencjalnej transakcji. Trzeba też stwierdzić, że ostatnio dochodzi do integracji i połączeń wśród operatorów satelitarnych. Przypomnijmy tylko połączenia operatorów Viasat i Inmarsat oraz Eutelsat i OneWeb

SES
SES Astra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operator SES został założony jako operator komercyjny Astra w Luksemburgu w 1985 roku - nadal ma swoją siedzibę w Wielkim Księstwie. Intelsat ma również oficjalnie siedzibę w Luksemburgu, chociaż ma swoją komercyjną siedzibę na przedmieściach Waszyngtonu.

Głównym udziałowcem SES jest Luksemburg. Intelsat, po wyjściu z upadłości (z tzw. rozdziału 11), ma teraz jako głównego inwestora monachijską firmę świadczącą usługi finansowe Allianz.

SES i Intelsat były i nadal są w sporze w sprawie podziału płatności FCC jako rekompensaty za częstotliwości pasma C na potrzeby 5G. Być może, połączenie mogłoby zakończyć ten spór.

W swoim raporcie Financial Times twierdzi, że możliwa fuzja SES i Intelsat stworzyłaby grupę o rocznych przychodach około 4 mld dol. 

Dodać należy, że kapitalizacja rynkowa SES wynosi 3,5 mld euro i dług netto 3,6 mld euro, podczas gdy Intelsat wyszedł z bankructwa na początku tego roku z zadłużeniem w wysokości 7 mld dol.

Co ciekawe, informacja o możliwej fuzji pojawia się wraz z publikacją wyników SES za 1. półrocze. Wynika z nich, że w 1. półroczu firma osiągnęła przychody w wysokości 899 mln euro, czyli o 2,8% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Skorygowana EBITDA wyniosła 545 mln euro (+0,1%), a skorygowany zysk netto 168 mln euro (+10,6%). Jednak podstawowe przychody z wideo w 1. półroczu były o 501 mln euro niższe o 7% niż rok wcześniej.


Źródło: www.ft.com  reuters.com  broadbandtvnews.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 250 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...