El. LKE: Lech, Raków, Lechia i Pogoń w rewanżach - transmisje

dodano: 2022-07-25 01:08 | aktualizacja: 2022-07-28 11:34
autor: Janusz Sulisz / Anita Kaźmierska | źródło: tvpsport.pl/satkurier.pl

Liga Konferencji Europy UEFA Lech Poznań postawił ważny krok w kierunku 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. Poznaniacy w pierwszym starciu rozbili Dinamo Batumi 5:0. W czwartek, 28 lipca rewanż w Gruzji. Mistrz Polski musi tylko dopełnić formalności. Transmisja w TVP Sport. Tego samego dnia odbędą się również mecze FK Astana - Raków Częstochowa (do obejrzenia w Viaplay), Lechia Gdańsk - Rapid Wiedeń (TVP2) oraz Brøndby IF - Pogoń Szczecin (od 2. połowy w TVP Sport, a w całości na tvpsport.pl lub w aplikacji mobilnej i smart tv). Na tvpsport.pl będzie również transmisja łączona Dinamo Batumi - Lech + Brøndby - Pogoń.

UEFA
Liga Konferencji Europy UEFA Europa Conference League

Dinamo Batumi vs Lech Poznań

Lech Poznań jako mistrz Polski najpierw rozpoczął walkę w eliminacjach Ligi Mistrzów UEFA. Kolejorz, po zwycięstwie w pierwszym starciu z Qarabağ FK 1:0, w rewanżu przegrał aż 1:5 i odpadł już w 1. rundzie. Wciąż ma jednak szanse, by zagrać w grupie Ligi Konferencji Europy UEFA.

Lech ostatnio doznał trzech porażek z rzędu, ale potem przerwał fatalną serię. Zrobił to w imponującym stylu. Kolejorz pokonał Dinamo Batumi 5:0 i jest w doskonałej sytuacji przed rewanżem. Po dwa gole strzelili Michał Skóraś i João Amaral. Jedną bramkę zdobył Mikael Ishak.

Lech jest bliski tego, by awansować. Teraz trzeba przypieczętować awans w Gruzji. Odpadnięcie jest niemal nierealne i Kolejorz już może myśleć o następnej rundzie.

Transmisja na żywo meczu Lecha w TVP Sport oraz online w tvpsport.pl, aplikacji mobilnej oraz smart TV. Będzie on również częścią transmisji łączonej (gdzie wyjazdowy mecz Pogoni Szczecin z Brøndby poprzedzi starcie Lecha). Komentatorami spotkania będą Jacek Laskowski i Robert Podoliński. Początek studia, które poprowadzi Mariusz Jankowski, o godz. 18:30.

Plan transmisji - polskie kluby w eliminacjach Ligi Konferencji Europy UEFA:

28 lipca (czwartek)

17:00 FK Astana - Raków Częstochowa, Viaplay
Komentarz: Marcin Pawłowski, Goncalo Feio, studio od 16:30: Rafał Kędzior, Michał Trela, Piotr Żelazny, reporter: Michał Zachodny

18:05 Studio, TVP Sport, tvpsport.pl
Prowadzący: Mariusz Jankowski, goście: Jakub Wawrzyniak, Marcin Żewłakow

19:00 Transmisja łączona (Dinamo Batumi vs Lech + Brøndby vs Pogoń), tvpsport.pl

19:00 Dinamo Batumi - Lech Poznań, TVP Sport, tvpsport.pl