LKE: Lech Poznań - Dinamo Batumi w TVP

dodano: 2022-07-14 09:16 | aktualizacja: 2022-07-21 11:03
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tvpsport.pl/kkslech

Lech Poznań Dinamo Batumi LKE TVP Sport 2022 360px Z kim zagra mistrz Polski - Lech Poznań, po szybciutkim odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów i to w 1. rundzie? Okazuje się, że Lech zagra z mistrzem Gruzji, bo mistrz Słowacji - Slovan Bratysława dzięki dwóm bramkom w końcówce dogrywki pokonał 2:1 Dinamo Batumi w el. LM. I to właśnie mistrz Gruzji będzie kolejnym rywalem Kolejorza. Transmisja pierwszego meczu 21 lipca w Poznaniu w TVP Sport, a rewanż 28 lipca w Batumi też pokaże TVP Sport.

twitter.com/LechPoznan
twitter.com/LechPoznan Lech Poznań Dinamo Batumi

Po raz szósty z rzędu mistrz Polski nie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
Lech Poznań na 1. rundzie zakończył udział w eliminacjach Champions League. Odpadnięcie w tej fazie oznacza, że Kolejorz będzie występował teraz w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy UEFA. W środę poznał rywala. Znamy już także dokładne terminy meczów. Transmisja pierwszego na żywo w TVP.

Po zwycięstwie 1:0 w Poznaniu, zwycięzcy ostatniego sezonu PKO Ekstraklasy znakomicie zaczęli rewanż z Karabachem Agdam. Już w pierwszej minucie gola strzelił Kristoffer Velde. Do przerwy gospodarze odrobili straty, a w drugiej połowie zdobyli jeszcze trzy bramki i wygrali 5:1. Bardzo słaby występ zaliczył nowy bramkarz mistrza Polski Artur Rudko. Sędziowie popełnili też kilka poważnych błędów, m.in. uznając trzeciego gola dla rywali mimo spalonego.

Porażka w dwumeczu nie oznacza oczywiście pożegnania z europejskimi pucharami w tym sezonie. Lech będzie grał teraz w eliminacjach Ligi Konferencji Europy UEFA. Rywalizację rozpocznie od 2. rundy LKE.

Niepowodzenie Lecha oznacza, że najprawdopodobniej w 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji wystąpią wszyscy nasi 4 pucharowicze. Na pewno Raków Częstochowa będzie rywalizował z FK Astana. Pogoń Szczecin oraz Lechia Gdańsk są blisko awansu po zwycięstwach 4:1 u siebie. Ich ewentualnymi rywalami są odpowiednio Broendby Kopenhaga oraz Rapid Wiedeń.

Kiedy mecze Lecha?
Spotkania 2. rundy rozegra w czwartki 21 oraz 28 lipca. Zespół Johna van den Broma najpierw wystąpi przed własną publicznością. Początek pierwszego meczu z Dinamem 21 lipca o godz. 18:00. Transmisja w TVP (prawdopodobnie w TVP Sport. Rewanż tydzień później o 19:00.

Przypomnijmy, że na antenach TVP oraz w Internecie w czwartek 21 lipca będzie można jeszcze obejrzeć starcie Rakowa z Astaną, a także Pogoni z Broendby w przypadku awansu Portowców.

Wcześniej Lech zacznie jeszcze walkę o obronę tytułu na krajowym podwórku. W 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy zmierzy się u siebie ze Stalą Mielec. Transmisja meczu w sobotę 16 lipca na żywo w TVP Sport.