reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Klienci Poczty Polskiej zakupili ponad 50 tys. dekoderów DVB-T2

dodano: 2022-07-07 10:44
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Poczta Polska

Poczta Polska 50 tys. dekoderów 6 lipca br. Poczta Polska poinformowała, że dotychczas sprzedała w swoich placówkach ponad 50 tys. dekoderów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC, a liczba ta z każdym dniem rośnie. Dodała, że wnioski o dofinansowanie do zakupu odbiornika złożono już u niej blisko 400 tys. wniosków.

banknoty PLN zł polskie pieniądze


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poczta Polska uruchomiła obsługę wniosków o dofinansowanie do zakupu odbiornika 21 marca br., w związku ze zmianą standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. - Korzystając z rozwiniętej infrastruktury narodowego operatora pocztowego, dysponującego siecią kilku tysięcy placówek na terenie całego kraju, Klienci mogą blisko, szybko i wygodnie zawnioskować o świadczenie w formie bonu - poinformowała spółka.
 

– Polacy niezmiennie chętnie odwiedzają placówki pocztowe, gdzie mogą uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosku, który następnie szybko, na miejscu, rozpatrujemy. Dzięki wprowadzeniu do naszej oferty urządzeń umożliwiających odbiór nowego standardu telewizji, klienci nie muszą już szukać sklepów z elektroniką. W urzędach i filiach Poczty można zatem załatwić wszystko podczas jednej wizyty – blisko, szybko i wygodnie – zaznaczył Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera. Przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywało się regionami, etapowo. Ostatnie przełączenie nastąpiło 27 czerwca br. w północno-wschodniej część kraju i objęło województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie.

Osoby, które utraciły możliwość odbioru telewizji, wciąż jeszcze mogą zawnioskować o dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego, program dofinansowania trwać będzie do końca 2022 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...