reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kopia TVP ABC w SD na MUX 8

dodano: 2022-06-30 19:10 | aktualizacja: 2022-07-04 18:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: satkurier.pl

TVP ABC 4 lipca br. kanał TVP ABC został dołączony, w jakości SD, do oferty MUX 8. Tym samym ta stacja dla dzieci jest dostępna w naziemnej telewizji cyfrowej dwukrotnie - w MUX 1 w DVB-T2/HEVC w HD oraz w MUX 8 w DVB-T/MPEG-4 w SD. Dlaczego telewizja publiczna zdecydowała się skopiować przekaz TVP ABC?

www.facebook.com/tvpabc
TVP ABC www.facebook.com/tvpabc


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odpowiedź jest prosta: TVP najwidoczniej chce, by wszystkie jej kanały dostępne dotychczas w naziemnej telewizji cyfrowej były dostępne w starszym standardzie DVB-T, ponieważ gwarantuje to szerszy zasięg. Nowe odbiorniki DVB-T2/HEVC obsługują zarówno nowy standard, jak i starszy DVB-T/MPEG-2, natomiast te starsze urządzenia nie wspierają nowego standardu. A jak wiadomo, część Polaków nie wymieniła dotychczas telewizorów/dekoderów na nowsze, przez co utraciła możliwość odbioru MUX 1 i MUX 2 z takimi kanałami, jak: Polsat, TVN, TV4, TV Puls, TVN7, Puls 2, TV6, Super Polsat, Eska TV, TTV, Polo TV, Antena, TV Trwam, Stopklatka, Fokus TV i TVP ABC. Jednak w przypadku tego ostatniego TVP znalazła już rozwiązanie i umieściła jego kopię (w SD) w MUX 8, przez co tę stację nadal odbierać mogą wszyscy Polacy.

Kopia TVB ABC (w MUX 8) jest dostępna w rozdzielczości 720x576 na pozycji LCN nr 28, czyli w miejscu gdzie wcześniej nadawany był kanał Sprawdzam TV. TVP ABC w HD z MUX 1 niezmiennie jest dostępny na pozycji 29.

Dodajmy, że refarming - wbrew początkowym ustaleniom - nie objął MUX 3 z kanałami TVP (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Historia, TVP Sport, TVP Info). Nadal można odbierać ten multipleks na starszych urządzeniach (DVB-T). Wywołało to protest ze strony nadawców komercyjnych, którzy uważają, że zostali potraktowani w sposób niesprawiedliwy i dyskryminujący. Ich zdaniem, około 2,5 mln widzów pozostało bez możliwości odbierania ogólnodostępnych kanałów Polsatu, TVN, TV Puls, Kino Polska oraz wielu innych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii MUX 8


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum PREMIUMBOX+ H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...