reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Telekarta zwolniła wszystkie tp. na 85,2°E

dodano: 2022-07-01 19:19
autor: RO | źródło: tele-satinfo/satkurier.pl

Telekarta Rosyjska platforma satelitarna Telekarta jest nadawana wyłącznie z satelity Express-80 (80°E), którego obsługuje państwowy operator Kosmiczeskaja Swiaz (RSCC). 30 czerwca br. operator Telekarty zaczął opuszczać transpondery na satelitach Horizons 2/Intelsat 15 (85,2°E) amerykańskiego operatora Intelsat. Od 1 lipca br. nie prowadzi już żadnych usług.

telekarta.tv
Telekarta


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
24 maja br. amerykański operator Intelsat wstrzymał dystrybucję głównych kanałów publicznych rosyjskiego nadawcy VGTRK dla abonentów Telekarta. Przyczyną były amerykańskie sankcje nałożone na największe media w Rosji za prowadzenie wojny w Ukrainie. Reakcja grupy Orion była natychmiastowa.

Orion nawiązał współpracę z RSCC na dystrybucję z pozycji 80°E przez rosyjskiego satelitę Express-80. Od 1 czerwca br. ruszyła równoległa dystrybucja z obu pozycji orbitalnych, a dla abonentów - specjalna akcja przestawiania anten i ponownej instalacji kanałów. Klienci, którzy zdecydowali się to zrobić, otrzymywali dodatkowy bonus w postaci 2 tys. rubli na wykupienie dodatkowych pakietów. Do tego czekały na nich korzystne stawki abonamentowe za istniejące pakiety.

Telekarta na nowym satelicie telekomunikacyjnym Express-80 (80°E) ma do dyspozycji 10 transponderów, z których 9 działa w standardzie DVB-S2 i modulacji QPSK, a tylko 1 jest w DVB-S. Każdy multipleks ma SR 45000, a FEC 4/5 (dla DVB-S2). Oferta niezmiennie jest zaszyfrowana w Conax i Irdeto, choć wiele kanałów Telekarty nadaje darmowo (FTA). Jednak to tylko okres przejściowy, związany z migracją usług na inną pozycję. Maksymalnie ma to uprościć procedurę rekonfiguracji zestawu przez obecnych abonentów i ewentualnie przyciągnąć nowych klientów.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 PRO HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...