reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Poczta Polska sprzedała blisko 30 tys. dekoderów DVB-T2/HEVC

dodano: 2022-06-10 11:12
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Poczta Polska/satkurier.pl

Poczta Polska Poczta Polska poinformowała, że w swoich placówkach sprzedała już ponad 27 tys. dekoderów naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T2/HEVC. To efekt wprowadzonego dofinansowania, dla którego bon można uzyskać m.in. właśnie w urzędach pocztowych lub filiach, w połączeniu z wprowadzeniem takich urządzeń do oferty placówek Poczty Polskiej.

Poczta Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dofinansowanie do zakupu odbiorników cyfrowych uzależnione jest od rodzaju odbiornika i wynosi 250 zł w przypadku telewizora i 100 zł w przypadku dekodera. Zakup odbiorników jest możliwy już w ponad 2600 punktów sprzedaży.

Jak wskazują dane udostępnione przez Pocztę Polską, Polacy wykazują niesłabnące zainteresowanie uzyskaniem dofinansowania do zakupu odbiornika DVB-T2/HEVC. Sprawę można załatwić albo przez Internet, albo odwiedzając placówki Poczty Polskiej.

Od 19 maja br. goście urzędów pocztowych i filii złożyli blisko 150 tys. kolejnych wniosków. Podczas gdy łącznie, od wprowadzenia programu dofinansowania dnia 21 marca br., jest to blisko 300 tys. wniosków w placówkach Poczty Polskiej.
 

– Placówki pocztowe to pierwszy wybór Polaków, którzy pragną uzyskać dofinansowanie do zakupu odbiornika cyfrowego. Wielu klientów pytało naszych pracowników o możliwość zakupu dekodera na miejscu. Wyszliśmy naprzeciw tym oczekiwaniom i wprowadziliśmy takie urządzenie do oferty. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą od ręki załatwić całą sprawę – uzyskać bon i zakupić dekoder, bez konieczności odwiedzania innych sklepów – zaznacza Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Należy jednak zauważyć, że osoba zainteresowana zakupem odbiornika na poczcie raczej nie uzyska tam fachowych informacji ani na temat prowadzonej w Polsce zmiany standardu, ani na temat samego urządzenia. Takie profesjonalne porady można uzyskać wyłącznie w wyspecjalizowanym sklepie RTV-SAT. O ile pomocy na ogół nie potrzebują osoby młode, to już osoby starsze miewają problemy z podłączeniem i konfiguracją dekodera, w tym z wyszukaniem kanałów. A wydaje się, że właśnie ludzie starsi najczęściej nabywają dekodery na poczcie. W tym przypadku pozostaną oni zdani na samych siebie, ewentualnie na odpłatne skorzystanie z usług instalatora.

W Polsce przejście ze standardu DVB-T na DVB-T2/HEVC odbywa się regionalnie, w czterech etapach. Pierwsze przełączenia rozpoczęły się 28 marca br. w województwach dolnośląskim i lubuskim. Ostatnie przełączenie nastąpi 27 czerwca br. w północno-wschodniej część kraju i obejmie województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...