reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

LTVK Krzemionki z uchyloną przez KRRiT koncesją

dodano: 2022-06-08 15:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Lokalna Telewizja Kablowa Krzemionki LTVK Krzemionki W czwartek, 28 kwietnia br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła, na wniosek nadawcy - Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” z Ostrowca Świętokrzyskiego, uchylić koncesję udzieloną na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą Lokalna Telewizja Kablowa Krzemionki (LTVK Krzemionki). Stacja, która funkcjonowała od 1994 roku (początkowo pod nazwą Program Lokalny) i miała charakter uniwersalny, dostępna była w Ostrowcu Świętokrzyskim w sieci kablowej nadawcy.

Lokalna Telewizja Kablowa Krzemionki LTVK Krzemionki


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
19 lipca 1994 roku Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” z Ostrowca Świętokrzyskiego uzyskała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji koncesję na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu pod nazwą Program Lokalny. 23 lutego 2005 roku spółdzielnia otrzymała koncesję dla stacji pod nazwą Lokalna Telewizja Kablowa Krzemionki, a 24 marca 2016 roku kolejną koncesję dla kanału pod nazwą Lokalna Telewizja Kablowa Krzemionki.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim uzyskała w dniu 24 marca 2016 roku koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą Lokalna Telewizja Kablowa Krzemionki we własnej sieci telekomunikacyjnej na obszarze Ostrowca Świętokrzyskiego. W związku z podjęciem przez mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” decyzji o zakończeniu funkcjonowania programu Lokalna Telewizja Krzemionki, pismem z dnia 21 lutego 2022 roku koncesjonariusz zwrócił się z wnioskiem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o uchylenie z dniem 31 stycznia 2022 roku koncesji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła w dniu 31 marca 2022 roku uchwałę, w której upoważniła przewodniczącego KRRiT do uchylenia koncesji z dnia 24 marca 2016 roku udzielonej Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”, do czego doszło 28 kwietnia br. Na podstawie „Ustawy o radiofonii i telewizji” w przypadku uchylenia albo cofnięcia koncesji całość opłaty koncesyjnej, w zakresie w jakim nie została uiszczona, staje się wymagalna i jest uiszczana w terminie 60 dni od dnia doręczenia decyzji o uchyleniu albo cofnięciu koncesji. Opłata za udzielenie koncesji stacji  Lokalna Telewizja Kablowa Krzemionki w wysokości 2.093 zł została w całości uiszczona w dniu 7 kwietnia 2016 roku. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Krzemionki” nie posiada zaległości wynikających z płatności za udzielenie koncesji.

Przypomnijmy, że według koncesji program kanału Lokalna Telewizja Kablowa Krzemionki miał być: rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 7 godzin na dobę, i miał charakter uniwersalny. Koncesja obowiązywała od dnia 24 marca 2016 roku i miała wygasnąć z dniem 23 marca 2026 roku. Z koncesji wynika, że wnioskodawca wystąpił o koncesję na rozpowszechnianie programu o charakterze uniwersalnym, który dostarczał będzie informacji dotyczących wydarzeń z terenu miasta Ostrowiec Świętokrzyski i z powiatu ostrowieckiego, promował życie kulturalne oraz szeroko pojętą edukację. W programie rozpowszechniane będą audycje informacyjne i publicystyczne, relacje z wydarzeń, materiały dokumentalne, transmisje (koncertów, spektakli, sportowe), magazyny oraz komunikaty (spółdzielcze, władz miejskich, policji). Wnioskodawca zadeklarował codzienne nadawanie programu w wymiarze nie mniejszym niż 7 godzin na dobę. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 100 proc., a audycje europejskie 100 proc. kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez wnioskodawcę wcześniej wymieniony udział procentowy jest zgodny z wymaganiami „Ustawy o radiofonii i telewizji” w tym zakresie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...