reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NASA skorzysta z rozwiązań SES

dodano: 2022-05-10 13:02 | aktualizacja: 2022-05-18 16:08
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SES/satkurier.pl

NASA SES Government Solutions, spółka zależna operatora satelitarnego SES, we współpracy z Planet Labs PBC, podpisali umowę Funded Space Act Agreement z Communications Services Project (CSP) NASA w celu wsparcia rozwoju i demonstracji usług komunikacyjnych na potrzeby przyszłych misji amerykańskiej agencji kosmicznej.

SES
SES multi orbit mPOWER antena 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SES GS będzie współpracować z Planet, aby opracować stale aktywne rozwiązanie łączności w czasie rzeczywistym o niskim opóźnieniu dostarczane przez satelity na orbicie geostacjonarnej (GEO) i średniej (MEO) SES, w tym O3b mPOWER, na potrzeby kolejnych misji NASA. Planet wniesie ponad dziesięcioletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji nowoczesnych i stosunkowo tanich satelitów do obserwacji Ziemi i systemów komunikacji radiowej.

SES GS otrzymał kwotę w wysokości prawie 29 mln dol. w ramach umowy Funded Space Act Agreement NASA, aby zademonstrować komercyjne sieci przekaźnikowe GEO w paśmie C i MEO w paśmie Ka dla usług SATCOM do satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej. Usługi te obejmują misje rutynowe, operacje awaryjne, start i wynurzanie oraz komunikację w początkowej fazie operacji.

Rozwiązanie zaproponowane przez SES GS zapewni solidne, niezawodne i opłacalne operacje zorientowane na misję, umożliwiając szybką i wydajną komunikację dwukierunkową, informuje SES.

Zgodnie z umową, firma ukończy rozwój technologii i demonstracje w kosmosie do 2025 roku, a NASA zamierza ubiegać się o wiele długoterminowych kontraktów na nabycie usług do operacji w pobliżu Ziemi do 2030 roku. Przyjęcie sprawnej i innowacyjnej usługi SATCOM ma wesprzeć NASA w stopniowym wycofywaniu własnych systemów, a także innych systemów obsługiwanych przez NASA.
 

- Cieszymy się, że możemy zaprezentować naszą konstelację satelitów drugiej generacji – O3b mPOWER – która umożliwi wysokie szybkości transmisji danych w połączeniu z komunikacją przekazującą dane o niskim opóźnieniu do i z aktywów NASA znajdujących się na orbicie okołoziemskiej – powiedział Pete Hoene, prezes i dyrektor generalny rządu SES Solutions, generał brygady, USAF (w stanie spoczynku). - Połączenie możliwości SES, światowego lidera w dostarczaniu treści i rozwiązań łączności za pośrednictwem satelity, z możliwościami Planet Labs, jednej z wiodących światowych firm zajmujących się obrazowaniem komercyjnym, stworzy pierwszą na świecie komercyjną usługę przekaźnika kosmicznego o wysokiej przepustowości, umożliwiając podejmowania terminowych i opartych na danych decyzji.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

209 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...