reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Transmisja holograficzna 5G z Londynu do Lizbony

dodano: 2022-05-17 21:35
autor: Jan Borejko | źródło: NOS

5G NOS portugalia transmisja holograficzna 360px Portugalski operator telekomunikacyjny NOS przeprowadził, jak to określa, pierwszą międzynarodową transmisję holograficzną przez 5G w Portugalii. W ramach eksperymentu reżyser hollywoodzkiego filmu Top Gun: Maverick, Joseph Kosinski, został przesłany w hologramie z Londynu do Lizbony, aby wziąć udział w spotkaniu prasowym dotyczącym premiery filmu w Portugalii, dystrybuowanym przez NOS Audiovisuais.

NOS
NOS 5G hologram 5G 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NOS realizuje transmisję holograficzną 5G z Londynu do Lizbony

Operacja transmisji holograficznej polegała na stworzeniu w Londynie scenografii złożonej z substancji z nanorurek węglowych tzw. Vantablack, znanej jako „najciemniejsza substancja na świecie”, zdolnej do pochłaniania ponad 99,9% światła. Obrazy zostały zrobione przy użyciu kamery 4K HD i przesłane w Portugalii przez sieć 5G NOS.

W Lizbonie obraz był przesyłany w rozdzielczości Full HD 1080 przy użyciu szybkich kodeków HD, które według firmy były w stanie kodować i dekodować 50/60 klatek na sekundę w czasie krótszym niż 75 milisekund.

NOS twierdzi, że jego transmisja 5G w kinie Avalaxia w Lizbonie osiągnęła ponad 1 Gb/s, w połączeniu z praktycznie zerową latencją.

NOS był wspierany przez Musion, specjalistę w technologii holograficznej.

- Dzisiaj NOS wykonał kolejny ważny krok w kierunku osiągnięcia 5G w Portugalii. Dzięki nieskończonym możliwościom tej technologii udało się skrócić dystanse, zbliżyć ludzi i urzeczywistnić to, co do tej pory wydawało się niemożliwe. Obserwowanie, jak Joseph Kosiński wchodzi w interakcję z pokojem pełnym ludzi i czuje jego obecność, jakby naprawdę tu był, było absolutnie fascynujące. To jest prawdziwa potęga technologii i jest to zapewnienie tego rodzaju doświadczeń, z którymi pracujemy każdego dnia

– powiedział Jorge Graça, CTO NOS.


Źródło: sapo.pt 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...