reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Amerykański kanał Newsmax HD w czerwcu

dodano: 2022-05-11 11:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: broadbandtvnews/satkurier.pl

Newsmax M7 Group z siedzibą w Luksemburgu, należąca do Grupy CANAL+, zawarła długoterminową umowę na dystrybucję satelitarną i OTT amerykańskiego kanału informacyjnego Newsmax. Transakcja została ogłoszona podczas targów ANGA COM 2022 w Kolonii. Newsmax jest już dostępny w 52 mln gospodarstw domowych w Stanach Zjednoczonych w ramach płatnej telewizji (m.in. DirecTV i Dish Network), a także na platformach OTT, takich jak Roku i Pluto TV. Konserwatywny Newsmax, uruchomiony w 2014 roku, koncentruje się obecnie na globalnej ekspansji, rozpoczynając od Europy.

www.newsmaxtv.com
Newsmax


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wyniku podpisania umowy z M7 Group, od czerwca br. Newsmax ma rozpocząć niekodowaną (FTA) emisję w rozdzielczości HD za pośrednictwem satelity Astra 3B (23,5°E). Newsmax znajdzie się na liście kanałów platform satelitarnych Skylink (Czechy i Słowacja), Canal Digitaal (Holandia) i TV Vlaanderen (Flandria), należących do M7.

Ponadto Newsmax będzie dostępny jako linearny kanał OTT poprzez platformy M7 na Węgrzech (Direct One), Rumunii (Focus Sat), Austrii (HD Austria) i Walonii (TéléSAT).
 

- Witamy Newsmax na pokładzie naszych platform telewizyjnych, umożliwiając kanałowi wejście na wiele rynków europejskich za jednym razem. Dziękujemy Newsmax za zaufanie do naszych usług i liczymy na owocną współpracę w nadchodzących latach - powiedział Bill Wijdeveld, VP Platform Content Services, M7 Group.

- Wybraliśmy M7 jako naszego europejskiego partnera w zakresie wprowadzania na rynek, ponieważ pozwala to nam być natychmiast dostępnym na siedmiu kluczowych rynkach w Europie. Co więcej, dostępność za pośrednictwem Astry 23,5°E pozwala nam dostarczać Newsmax do operatorów zewnętrznych w całej Europie z optymalną jakością obrazu i dźwięku - powiedział Andy Biggers, SVP of Content Distribution, Newsmax.

Rajan Sing, odpowiedzialny za dystrybucję Newsmax w regionie EMEA, powiedział „Broadband TV News”, że nadawca planuje uruchomienie lokalnych wersji kanału, a nie tylko dosyłu z USA. W niedalekiej przyszłości chce uruchomić także drugi kanał, z filmami dokumentalnymi.

Warto dodać, że kanał Newsmax można już oglądać online, na stronie internetowej www.newsmaxtv.com, także na terytorium Polski.
 
Program „Wise Guys With John Tabacco” w Newsmax

Źródło: broadbandtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...