reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky nie wyłączy telewizji satelitarnej do 2028

dodano: 2022-05-03 12:39 | aktualizacja: 2022-05-05 20:04
autor: RO | źródło: SES/rxtvinfo.com

Sky UK Brytyjski Sky UK zobowiązał się do dalszego świadczenia usług satelitarnych przez kolejnych kilka lat, pomimo wprowadzenia nowych internetowych usług telewizyjnych. Ogłoszone porozumienie oznacza, że użytkownicy Sky Q i Sky+HD nadal będą mogli odbierać szeroki zakres usług za pośrednictwem swoich anten.

Sky UK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Luksemburski operator SES ogłosił o kolejnym przedłużeniu umowy przez Sky UK na wykorzystanie transponderów satelitarnych. Nowa umowa obowiązuje teraz do końca 2028 roku. Sky UK nadal będzie wynajmować pojemności na systemie satelitarnym Astra 2 (28,2°E) do dystrybucji kanałów SD, HD i UHD Niedawno Sky UK przystąpił do wyłączania wybranych kanałów z SD.

Ponad 18 mln telewizyjnych gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii i Irlandii wybiera satelity SES. Luksemburska firma współpracuje ze Sky od końca lat 80. minionego wieku.

W 2021 roku Sky wprowadził Sky Glass - nową usługę opartą na IPTV, która eliminuje potrzebę posiadania anteny. Jednak na tym etapie szerokopasmowa infrastruktura w Wielkiej Brytanii ciągle nie jest gotowa na odejście od satelity.
 

Mamy trwałe, długoterminowe relacje ze Sky i cieszymy się, że możemy dalej je rozszerzać dzięki tej umowie. Dystrybucja satelitarna była podstawą naszej działalności telewizyjnej i nadal będzie odgrywać ważną rolę w naszej przyszłości

- skomentował przedłużenie umowy główny dyrektor ds. biznesu Sky, Patrick Behar.

 

 Będąc partnerem Sky UK już prawie 4 dekady, to nowe wieloletnie odnowienie wielu transponderów podkreśla znaczenie satelity w zapewnianiu najwyższej jakości wrażeń podczas oglądania telewizji w zmieniającym się krajobrazie telewizyjnym. Sky jako wiodąca europejska firma medialna i rozrywkowa pozostaje liderem w naszej branży. Cieszymy się, że możemy nadal wspierać Sky w ich misji dostarczania najlepszych treści na najwyższym poziomie jakości i niezawodności, docierając do milionów subskrybentów w sposób zrównoważony i efektywny

- powiedział dyrektor generalny SES, Steve Collar.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...