Ćwierćfinały Ligi Europy: czas na rewanże

dodano: 2022-04-11 14:01 | aktualizacja: 2022-04-12 11:39
autor: Anita Kaźmierska/Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

Liga Europy UEFA Europa League W czwartek 14 kwietnia odbędą się 4 rewanżowe spotkania Ligi Europy UEFA. Przypomnijmy, że 7 kwietnia 3 spotkania zakończyły się remisami 1:1, a wygrała tylko portugalska Braga (1:0 w meczu z Rangers). Wynika z tego, że w prawie wszystkich meczach możliwy jest awans każdej z drużyn. Hitowo zapowiada się mecz na Camp Nou, gdzie FC Barcelona podejmie Eintracht Frankfurt. Transmisja tego meczu o godz. 21:00 w Viaplay oraz w niemieckich stacjach RTL i RTL UHD.

UEFA
Liga Europy UEFA Europa League Viaplay

Atalanta vs RB Lipsk
W 1. meczu na wyjeździe w Lipsku Atalanta Bergamo strzeliła bramkę w 17. minucie i to ustawiło mecz. Mimo tego w 2. połowie RB Lipsk wyrównał. I tak skończył się ten mecz, a rewanżowym spotkaniu może być różnie. Przypomnijmy, ze RB Lipsk dostał się do ćwierćfinałów po walkowerze - mieli grać z rosyjskim Spartakiem Moskwa.

Barca vs Frankfurt
W 1. meczu tych drużyn padł dość szczęśliwy dla Barcelony remis 1:1, bo Eintracht wygrywał po golu na początku 2. połowy. Barca wyrównała po golu Torresa w 66. minucie. Potem Frankfurt stracił zawodnika Tuta i gra niemieckiej ekipy skupiła się na obronie remisu. Czy w rewanżu na Camp Nou FC Barcelona zdominuje Eintracht? Może być bardzo zacięty mecz.

Lyon vs WHU (Fabiański)
W 1. meczu w Anglii nie grał w bramce polski bramkarz - Łukasz Fabiański - grał Areola. Podejrzewać można, że w rewanżu też zagra Areola. Olympique Lyon w Ligue 1 spisuje się słabo, bo jest dopiero na 10. pozycji i do pucharowej czołówki ma daleko jeśli chodzi o miejsce, ale to tylko 5 punktów. Za to West Ham jest na 6. pozycji w tabeli Premier League, ale gra dokładnie w kratkę: raz porażka, raz wygrana. Obie drużyny muszą skupić się na grze w Lidze Europy.