reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES zwiększa globalny zasięg do 366 mln domów

dodano: 2022-04-10 09:06
autor: RO | źródło: rapidtvnews.com

SES astra betzdorf antena 360px.jpg Operator satelitarny SES podał, że najnowsze wyniki jego corocznych programów badawczych podkreślają pozycję firmy jako lidera w dostarczaniu treści przez satelitę. SES ze swoich satelitów transmituje prawie 8400 kanałów telewizyjnych, w tym 3130 w jakości HD lub Ultra HD.

SES
SES Astra


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Globalny zasięg operatora zwiększył się do 366 mln gospodarstw domowych z telewizją na całym świecie. Oznacza to wzrost o 5 mln w porównaniu z rokiem poprzednim.

Imponujący wzrost jest napędzany przez rosnący zasięg w Afryce (+9,1 mln), regionie Azji i Pacyfiku (+1 mln) i Ameryce Łacińskiej (+1,7 mln), gdzie platformy satelitarne DTH i IPTV nadal zyskują na popularności jako wiodące metody odbioru TV.

Na kluczowym rynku europejskim, obsługiwanym przez flotę satelitarną Astra z pozycji 19,2°E, SES dociera do 117 mln gospodarstw domowych, czyli do połowy wszystkich domów za pośrednictwem telewizji satelitarnej, kablowej lub IPTV. Jednak zasięg w Ameryce Północnej spadł o 6 mln, ponieważ amerykańscy odbiorcy przyśpieszyli trend w kierunku alternatywnych transmisji strumieniowych.

W Afryce SES rozszerzył zasięg dzięki rozwojowi etiopskiej oferty niekodowanej, w tym pierwszej w kraju dedykowanej platformy telewizyjnej Ethiosat. SES przez ostatnie 2 lata był w trakcie realizacji programu, w którym skłaniał widzów w Etiopii do ponownego ustawienia anteny na pozycję 57°E. Obecnie obsługuje większość gospodarstw domowych z telewizją satelitarną w Etiopii.

Popularność satelity rośnie w takich krajach jak Etiopia, Nigeria i Ghana jako wiodącej formy odbioru TV. Od 2017 roku przyrost o 27%. Mimo rozwoju usług OTT, nieszyfrowana telewizja satelitarna pozostaje stabilna w Europie przez ostatnie 5 lat. IPTV nadal rośnie w całej Europie jako nowa metoda dystrybucji, a naziemna telewizja DTT spada.

Źródło: rapidtvnews.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q + DVB-T/T2/C Tuner

Zestaw Homatics BOX Q z DVB-T/T2/C Dongle to najpotężniejszy odtwarzacz...

469 zł Więcej...