reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2023-02-05 - 2023-02-06

Turniej o Srebrny Kask na żywo w Motowizji

dodano: 2022-04-08 10:10 | aktualizacja: 2022-04-09 15:12
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Motowizja

turniej o Srebrny Kask Motowizja W Wielki Piątek, 15 kwietnia br. w Ostrowie Wielkopolskim poznamy tegorocznego zwycięzcę Srebrnego Kasku. Prestiżowy żużlowy turniej juniorski będzie można obejrzeć na żywo na antenie Motowizji.

PZM/Motowizja
turniej o Srebrny Kask Motowizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Historia zawodów o Srebrny Kask sięga 1962 roku, po trzech latach przerwy turniej wrócił na żużlową mapę Polski w formie zawodów juniorskich. Obecnie o Srebrny Kask walczą najlepsi zawodnicy do 21. roku życia.

Srebrny Kask to okazja by wypłynąć na szerokie wody. Tak było w przypadku chociażby Tomasza Golloba, Jarosława Hampela, Janusza Kołodzieja, Andrzeja Huszczy czy Rafała Dobruckiego, który w przeszłości zwyciężali w tych zawodach.

Ostatni z nich to obecnie trener reprezentacji Polski na żużlu. Rafał Dobrucki wyłoni najbardziej obiecujących i perspektywicznych juniorów, którzy zaprezentują się na stadionie Arged Malesy Ostrów Wielkopolski. Zespół ten w minionym roku awansował do PGE Ekstraligi po 23 latach przerwy. Ci, którzy będą rywalizować na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim staną przed szansą wywalczenia miejsca w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów, od tego roku funkcjonujące pod nazwą Speedway Grand Prix 2.

Zawody o Srebrny Kask, podobnie jak rok temu, będzie można oglądać na żywo w Motowizji.
 

- To dla nas niezwykle ważne by promować młode talenty. Polska stoi żużlem, nasi zawodnicy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej, dlatego już teraz trzeba szukać następców Bartosza Zmarzlika. Misją Motowizji jest wspieranie sportu młodzieżowego i to ogromny zaszczyt móc transmitować pierwsze sukcesy przyszłych mistrzów świata - mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

15 kwietnia (piątek)

16:10 Turniej o Srebrny Kask, Motowizja


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Motosport


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

279 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

739 zł Więcej...