reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

SAT Kurier 3-4/2022

dodano: 2022-04-07 15:09 | aktualizacja: 2022-04-07 15:42
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

SAT Kurier 3-4/2022 okładka SAT Kurier 3-4/2022
Rodzaje odbiorników DVB-T2/HEVC
Dofinansowanie do zakupu dekodera DVB-T2
Wojna w Ukrainie. Jak zmieniła się TV?
Harmonogram refarmingu

NOWE PRODUKTY:
Edision HDMI Modulator Lite Quad
Odbiornik DVB-T2/HEVC techbite
Odbiorniki EDISION OS NINO+ i PRO
TechniSat ALMA 2820 dla DVB-T2/HEVC

TESTY:
AB IPBox TWO Combo na Android TV

Najlepsze listy kanałów:
- wykaz kanałów Polsat Box i CANAL+
- wykaz FTA z 13°E
- wykaz MPEG 75°E-45°W
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

SAT KURIER 3-4/2022 - marcowo-kwietniowe wydanie magazynu telewizji cyfrowej

Najważniejsze tematy artykułów z tego wydania:


 
PORADNIK: Rodzaje odbiorników DVB-T2/HEVC

Wiadomo, że kiedy w Polsce prowadzona będzie migracja z DVB-T/MPEG-4 do DVB-T2/ HEVC, nastąpi też nagły boom na odbiorniki DVB-T2. Z tego powodu okres między 28 marca i 27 czerwca 2022 r., a nawet w czasie wakacji, może być szczególnie gorący, bo Polacy będą szukać różnych rozwiązań dotyczących zmian w nadawaniu naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). Ci, którzy nie będą mieli tunera DVB-T2/H.265 wbudowanego w płaski telewizor, będą musieli dokupić jakieś zewnętrzne urządzenie – niekoniecznie standardowy dekoder. Zresztą podobny problem mogą mieć właściciele małych hoteli czy pensjonatów, z pokojami wyposażonymi w starsze TV (tylko z DVB-T). Urządzenia podzieliliśmy na 6 podstawowych rodzajów.

RAPORT: Wojna w Ukrainie. Jak zmieniła się TV?


24 lutego przeszedł do historii jako dzień napaści Rosji na Ukrainę. Masowy atak rosyjskich wojsk rozpoczął się od lotniczych bombardowań i rakietowych ataków na obiekty wojskowe i cywilne. Inwazja już w pierwszych minutach doprowadziła do ofiar wśród ludności. Następnie na terenie całego kraju zaczęto uruchamiać syreny uprzedzające cywilów o zagrożeniu z nieba. Od tego dnia życie Ukraińców było już inne. To życie w schronach i piwnicach, i codzienna walka o przetrwanie. Media zaczęły odgrywać znaczącą rolę w przebiegu działań wojennych. Wojna na pełną skalę zmieniła wszystko w Ukrainie i oczywiście zmieniła telewizję. 
PORADNIK: Jak odbierać kanały z pozycji 7°E?

7°East stała się kluczową lokalizacją orbitalną dla kilku rynków na świecie i jest jedną z najszybciej rozwijających się pozycji Eutelsat Communications. Obecnie jest z niej nadawanych ponad 400 kanałów TV. Strategicznym klientem od lat na transpondery w wiązkach europejskich jest turecka platforma Digiturk. Ponadto pozycja 7°E staje się coraz lepszym źródłem darmowych treści w języku perskim. Od niedawna z jej pojemności korzystają operatorzy z kontynentu afrykańskiego, tacy jak CANAL+ Ethiopia.
Dofinansowanie do zakupu dekodera DVB-T2


21 marca ruszyła usługa składania wniosków w rządowym programie dofinansowania do zakupu odbiornika cyfrowego (dekodera lub telewizora). Świadczenie można zrealizować w sklepach stacjonarnych lub internetowych. W programie udział bierze również sklep Hollex Sat Systems mieszczący się przy ul. Anieli Krzywoń 14 w Krakowie oraz sklep online hollex.pl. 
Harmonogram refarmingu

Emitel opublikował szczegółowy harmonogram nadchodzących zmian w naziemnej telewizji cyfrowej. Są one prowadzone w ramach procesu refarmingu częstotliwości i obejmują zmiany kanałów/częstotliwości nadawania multipleksów oraz zmianę standardu z obecnego DVB-T/MPEG-4 na nowy DVB-T2/HEVC. Uwolnione w wyniku tych zmian częstotliwości, z zakresu 700 MHz, zostaną przeznaczone na potrzeby rozwoju 5G.
TEST: AB IPBox TWO Combo na Android TV


Wracamy do zapowiedzianych w poprzednim wydaniu SAT Kuriera odbiorników 4K na Android TV – AB IPBox. Przypomnijmy, są to: ONE z głowicą DVB-S2X, TWO z dwiema głowicami DVB-S2X oraz TWO Combo z głowicami DVB-S2X i DVB-T2/C. W bieżącym numerze opisujemy ten trzeci model, najbardziej rozbudowany. Dostarczyła nam go słowacka firma AB-COM. 
Chorwacja: Wyspa Hvar

Wyspa Hvar jest uznawana za jedną z 10 najpiękniejszych wysp na świecie. Potwierdzam: to naprawdę urocze miejsce – warto je odwiedzić. Hvar promuje się jako „najbardziej słoneczne miejsce w Europie”, z ponad 2715 godzinami światła słonecznego w roku (rywalizuje pod tym względem z Maltą i Dubrownikiem). Z racji dużej liczby plantacji lawendy nazywana jest też lawendową wyspą. Niestety często zdarzają się tam pożary wypalające latem duże połacie wyspy.ZAP – zmiany na satelitach

Następne wydanie SAT Kurier 5-6/2022 na początku czerwca.
 

Magazyn SAT Kurier w 2022 roku obejmuje 6 wydań w cenie 109 zł w subskrypcji rocznej za cały rok 2022 (Polska) lub 60 euro w Europie. Możliwe jest też zamówienie prenumeraty elektronicznej w cenie 72 zł.

UWAGA! W 2022 roku cena pojedynczego wydania magazynu SAT Kurier wynosi 12 zł.
 

Zapraszamy przy okazji do korzystania z serwisów internetowych:

-- digi-tv.pl - wszystko o wszystkim, co cyfrowe;

-- solarkurier.pl - magazyn poświęcony zielonym technologiom;

-- podroze.satkurier.pl - portal o podróżach z dużą ilością informacji o antenach w miejscach odwiedzanych przez podróżników.

Reklama w drukowanym SAT Kurierze za darmo - wystarczy podjąć się dystrybucji SAT Kuriera (minimum 10 egz. każdego wydania).

Dziękujemy za zaufanie i pomoc wszystkim czytelnikom i dystrybutorom - to bardzo pomaga podczas pracy nad magazynem.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Numery


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...