Półfinały WTA Miami: Świątek - Pegula i Bencic - Osaka [akt.]

dodano: 2022-03-31 10:52 | aktualizacja: 2022-04-01 11:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Iga Świątek WTA Miami open 2022 bez logo satkurier 360px Iga Świątek zagra w półfinale turnieju WTA 1000 Miami Open 2022. Iga pokonała w dwóch setach (6:3, 6:3), Czeszkę, Petrę Kvitovą - to już 15. zwycięstwo z rzędu. Rywalką Igi Świątek w meczu o finał turnieju będzie Amerykanka, Jessica Pegula. Transmisje obu spotkań półfinałowych w CANAL+ Sport i CANAL+ online, a finał tego turnieju w sobotę w CANAL+ Premium. Aktualizacja: Finał: Iga Świątek - Naomi Osaka w CANAL+ Premium.

CANAL+/satkurier.pl
Iga Świątek congratulations WTA Miami 2022 satkurier 760px

Iga Świątek vs Jessica Pegula
Żadna z tych tenisistek jeszcze nigdy nie była w finale Miami Open. Iga jest niepokonana od 15 spotkań. Jessica Pegula po raz drugi w karierze zagra w półfinale imprezy rangi WTA 1000. Rozstawiona z nr 2 Iga Świątek z Amerykanką Pegulą zmierzyła się dotąd tylko raz, ponosząc porażkę w 2019 roku w turnieju WTA w Waszyngtonie. Jednak teraz jest zupełnie inna sytuacja, a Świątek od poniedziałku będzie rakieta nr 1 w rankingu.

Belinda Bencic vs Naomi Osaka
Wcześniej w drugim półfinale zagrają Osaka z Bencic. Kibiców tenisa bardzo cieszy powrót do dobrej formy Naomi Osaki, która w czwartek 31 marca o godz. 21:00 zagra o finał Miami Open 2022. Jej rywalką będzie Belinda Bencic, mistrzyni olimpijska z Tokio, która na Florydzie nie przegrała jeszcze seta. Któraś z tych zawodniczek może być rywalką Igi w finale.