reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Globalne partnerstwo Eutelsatu z OneWeb

dodano: 2022-03-22 18:51
autor: Janusz Sulisz | źródło: Eutelsat

Eutelsat plus OneWeb partnerstwo satelita 360px Francuski operator satelitarny Eutelsat podpisał globalną wieloletnią umowę o partnerstwie dystrybucyjnym (DPA) w zakresie przepustowości satelitów internetowych OneWeb od firmy OneWeb, zajmującej się łącznością satelitarną na niskiej orbicie okołoziemskiej (LEO). Ta umowa otwiera Eutelsatowi drogę do komercjalizacji usług OneWeb w kluczowych obszarach wertykalnych, w tym w transporcie morskim, lotnictwie, biznesie, firmach telekomunikacyjnych i administracji rządowej. Przypomnijmy, że to kolejna dobra informacja dla OneWeb po tym, gdy okazało się, że firma SpaceX pomoże OneWeb w wyniesieniu reszty satelitów na orbitę (zamiast rosyjskich rakiet).

Eutelsat/OneWeb
Eutelsat plus OneWeb partnerstwo satelita 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Partnerstwo odzwierciedla pogłębiającą się współpracę między tymi dwiema firmami po tym, jak Eutelsat został drugim co do wielkości udziałowcem OneWeb w grudniu ubiegłego roku, i pokazuje synergie między nimi, które zapewniają szeroki zasięg komercyjny Eutelsat w OneWeb, jednocześnie uzupełniając flotę satelitów geostacjonarnych Eutelsat o zasoby niskoorbitalne (LEO).

Otwiera drogę firmom do współpracy przy opracowywaniu łączonych rozwiązań dla połączeń GEO/LEO.

Dyrektor generalny Eutelsat, Eva Bernekes, powiedziała: 

- Jako udziałowiec OneWeb cieszymy się, że możemy przyczynić się do sukcesu tej nowej konstelacji poprzez włączenie usług łączności OneWeb do naszego portfolio rozwiązań. W celu uzupełnienia naszych zasobów geostacjonarnych na szybko rozwijających się rynkach lotniczych oraz mobilność morską, usługi stacjonarnej transmisji danych i usługi rządowe w następstwie rozwoju technologii 5G i chmury, które będą generować wymagania o niskim opóźnieniu.


Neil Masterson, dyrektor generalny OneWeb, powiedział:

- To rozszerzone partnerstwo z Eutelsat daje nam znaczącą możliwość połączenia naszych rozwiązań łączności GEO i LEO, poszerzenia naszej globalnej zdolności i dalszego ulepszania naszych usług komercyjnych. obszar usług, wraz ze znaczącym boomem biznesowym OneWeb, pokazuje nasze wspólne podejście do rozszerzania naszych usług łączności LEO. Cieszymy się, że możemy połączyć nasze usługi i rozszerzyć rozwiązania łączności dla społeczności.


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

129 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...