Świątek - Kerber w 1/8 finału WTA Indian Wells

dodano: 2022-03-14 11:25 | aktualizacja: 2022-03-15 16:44
autor: Janusz Sulisz | źródło: satkurier.pl

Iga Świątek Indian wells 2022 canalplus tenis WTA Na turnieju WTA 1000 w Indian Wells dojdzie do arcyciekawego pojedynku dwóch Polek, czyli reprezentantki Polski - Igi Świątek i reprezentantki Niemiec - Angelique Kerber, mieszkającej w Puszczykowie pod Poznaniem. Transmisja we wtorek 15 marca od godz. 21:00 w kanale CANAL+ Sport oraz CANAL+ online. Kiedy mecz Świątek - Kerber?

CANAL+/satkurier.pl
Iga Świątek Indian Wells 2022 WTA canalplus 760px

W 1. rundzie na Indian Wells Iga Świątek grała z Ukrainką Anheliną Kalininą.
Co prawda, 1. set nie poszedł po myśli Igi, bo przegrała go 5:7. Potem poszło już dużo lepiej. Przegrany set - może fory dla Ukrainki - zadziałał na tenisistkę z Raszyna jak płachta na byka. Znajdująca się na 4. pozycji w rankingu WTA tenisistka wygrała dwa sety, tracąc w tym czasie zaledwie jednego gema. Triumfowała 2:1 (5:7, 6:0, 6:1).

Kolejną rywalka Igi Świątek była Dunka Clara Tauson.
Sytuacja w tym pojedynku bardzo przypominała przebieg pierwszego starcia Polki na tegorocznej imprezie w Indian Wells. Na początku przegrała 6:7. Następnie wygrała dwie partie z rzędu (6:2, 6:1). Dzięki temu 20-latka awansowała do 1/8 finału turnieju WTA 1000.

Jej rywalką będzie Kerber, która na starcie rywalizacji uporała się z Qinwen Zheng 2:1 (6:2, 5:7, 6:4). Na drodze do następnego etapu stanęła jej Daria Kasatkina. Niemka wygrała to starcie, nie tracąc ani jednego seta 2:0 (6:2, 6:1).