reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ wprowadzi nowy dekoder, jednakowy dla wszystkich rynków?

dodano: 2022-02-09 15:27 | aktualizacja: 2022-02-09 21:32
autor: Anita Kaźmierska / Janusz Sulisz | źródło: iWedia/satkurier.pl

Canal+ Iwedia software oprogramowanie 2022 360px Szwajcarska firma iWedia poinformowała, że pracuje nad nowym oprogramowaniem dla CANAL+ International, które byłoby jednakowe dla wielu rynków. Międzynarodowa jednostka biznesowa Grupy CANAL+ świadczy usługi płatnej telewizji w ponad 40 krajach w Afryce, a także w Polsce, Wietnamie, Birmie i francuskich terytoriach zależnych. Natomiast powiązana M7 Group (Canal+ Luxembourg) działa w Słowacji, Czechach, Węgrzech, Rumunii, Niemczech, Austrii, Holandii i Belgii.

iWedia
CANAL+ iWedia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie iWedia, CANAL+ umacnia swój dynamiczny wzrost na wielu terytoriach przy wsparciu ze strony „dostawcy nowych dekoderów”. Nazwa ich producenta nie została jednak ujawniona - nie wiadomo, czy jest to firma już współpracująca z CANAL+ w zakresie dostaw dekoderów czy też całkiem nowy partner. Przykładowo polski oddział CANAL+ ma lub miał w swojej ofercie dekodery takich marek, jak: ADB, Pace (marka przejęta przez Arris), SmarDTV, Skyworth, Sagemcom i Technicolor. Niewykluczone, że to jedna z tych firm zajmie się dostawą jednakowych w ramach całej Grupy CANAL+, dodatkowych dekoderów, ze wspólnym oprogramowaniem od iWedia.

Firma iWedia z siedzibą w Lozannie jest dostawcą komponentów i rozwiązań w zakresie oprogramowania do urządzeń telewizyjnych dla operatorów usług i producentów elektroniki użytkowej.

Jak informuje, CANAL+ International niedawno podjął decyzję o zaangażowaniu dostawcy nowych dekoderów, aby w pełni kontrolować łańcuch dostaw.

Spowodowało to liczne wyzwania dla tego operatora, w tym konieczność zapewnienia tej samej jakości usług na obu platformach dekoderów - dotychczasowej i nowej; na dużej liczbie terytoriów, które wymagają indywidualnych adaptacji pod kątem języka, zabezpieczeń, łączności i innych elementów.

Jerome Trift, CTO CANAL+ International, powiedział:

- Było jasne, że ten projekt, choć konieczny, znacznie zwiększy złożoność naszego istniejącego rozwiązania software'owego i potrzebowaliśmy niezawodnego partnera, który by nam pomógł. Dzięki bogatemu doświadczeniu iWedia w integracji oprogramowania na rynku byliśmy pewni zasadności tej współpracy, która pozwoli rozwiązać wszelkie wyzwania i zapewnić płynne uruchomienie naszej rozszerzonej usługi, a także ciągłe wsparcie oprogramowania w obu platformach STB w nadchodzących latach.

Wiele rynków obsługiwanych przez CANAL+ International nie ma łączności z Internetem, więc do utrzymania spójnej usługi wykorzystywany jest system dekoderów opartych na systemie Linux – tzw. zapperów. Wnosząc oprogramowanie do nowych dekoderów, iWedia zapewnia, że ​​wymagania bezpieczeństwa zostaną spełnione, rozwiązania PVR będą dostępne, a internetowe serwisy będą mogły być obsługiwane przy użyciu modemów sieci komórkowej pod USB, dzięki czemu usługa będzie identyczna na obu platformach dekoderów. Po przeprowadzeniu wdrożenia, iWedia będzie kontynuować współpracę z CANAL+ International i dostawcami dekoderów w zakresie aktualizacji oprogramowania i usług wsparcia.

Hans-Jürgen Desor, dyrektor generalny iWedia, powiedział:

- Praca iWedia nad tym projektem była z pewnością skomplikowana, nie tylko ze względu na zróżnicowane potrzeby wielu terytoriów, które należy wziąć pod uwagę, ale jesteśmy niezwykle dumni z pracy, którą wykonaliśmy i nadal wykonujemy, aby umożliwić CANAL+ International wspieranie swoich widzów na całym świecie. CANAL+ International intensywnie inwestuje na swoich zróżnicowanych terytoriach, udostępniając lokalne treści, które wspierają lokalną kulturę, i przystępne cenowo pakiety usług dostępnych w mniej zamożnych regionach. Jego klienci nadal będą otrzymywać wysokiej jakości i niezawodne usługi serwisowe, niezależnie od tego, jaki dekoder wybiorą.

Nowe dekodery mają być dostępne w krajach afrykańskich na początku 2022 roku, a następnie pojawią się na innych terytoriach CANAL+, w tym być może także w Polsce, choć na razie brak oficjalnego potwierdzenia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Software News


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...