Finał ME w futsalu 2022: Portugalia – Rosja

dodano: 2022-02-05 21:07 | aktualizacja: 2022-02-05 21:45
autor: Jan Borejko | źródło: TVP Sport

UEFA Futsal Euro 2022 TVP Sport 360px Czas na decydujące rozstrzygnięcia Mistrzostw Europy w futsalu 2022. W niedzielę 6 lutego poznamy medalistów turnieju finałowego. Transmisja meczu finałowego między Portugalią i Rosją na żywo w TVP Sport i tvpsport.pl. Czy rywale przerwą znakomitą serię obrońców tytułu? Transmisja meczu 3. miejsce ME w futsalu: Hiszpania – Ukraina na żywo online od godz. 14:25.

UEFA/TVP Sport
futsal FINAL EURO 2022 tvpsport 760px

Mistrzostwa Europy w futsalu już w niedzielę przejdą do historii.
12. edycja tej imprezy zakończy się drugim triumfem w historii jednego z finalistów. Jak do tej pory więcej niż raz zwyciężała Hiszpania (7 wygranych) i Włochy (2 wygrane).

Reprezentacja Polski na fazie grupowej zakończyła zmagania i została sklasyfikowana na 15. pozycji.
Biało-czerwoni m.in. przegrali z Rosją 1:5. I to właśnie ekipa Sbornej jest jednym z zespołów, który w Ziggo Dome w Amsterdamie zagra o złoto. W półfinale w starciu z podtekstami pokonała Ukrainę 3:2.

Jeszcze więcej emocji było w drugim piątkowym półfinale.
Reprezentacja Portugalii jeszcze do 29. minuty przegrywała dwiema bramkami z Hiszpanią. Dzięki znakomitej końcówce zwyciężyła jednak 3:2, i to nawet bez dogrywki. Bohaterem okazał się strzelec dwóch goli, w tym tego decydującego – Zicky.

Tym samym seria bez porażki obrońców tytułu w meczach o stawkę wynosi obecnie 32 spotkania. Jednym z zespołów, które były najbliżej pokonania aktualnych mistrzów świata w tym czasie, była... Polska. Miało to miejsce w eliminacjach Euro 2022.

Rosjanie już po raz siódmy w historii zagrają o tytuł.
Złoto zdobyli tylko raz, w 1999 roku, a 4 lata temu zajęli 3. miejsce w Mistrzostwach Europy.

Plan transmisji - futsal, Euro 2022:

6 lutego (niedziela)

14:30 Mecz o 3. miejsce: Hiszpania – Ukraina, tvpsport.pl, retransmisja od godz. 16:15 w TVP Sport.