El. MŚ 2022: Argentyna - Kolumbia w TVP Sport

dodano: 2022-01-30 22:22 | aktualizacja: 2022-02-01 15:46
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport

FIFA Qatar 2022 Conmebol ameryka południowa MŚ 360px W Ameryce Południowej walka o grę na mundialu w Katarze zbliża ku decydującym rozstrzygnięciom. Czy jeden z zespołów pewnych awansu zmniejszy szanse swojego najbliższego rywala? Transmisje meczów Argentyna - Kolumbia i Brazylia - Paragwaj w TVP Sport.

CONMEBOL/TVP Sport
FIFA Qatar 2022 Conmebol ameryka południowa MŚ TVP Sport 760px

Tylko 3 kolejki pozostały zespołom w Ameryce Południowej do zakończenia rywalizacji o awans do MŚ 2022. Brazylia oraz Argentyna zapewniły sobie występ w turnieju w Katarze jeszcze w zeszłym roku.

Pozostały 2 wolne miejsca w strefie CONMEBOL.
Z kolei 5. drużyna w tabeli CONMEBOL wystąpi w barażach międzykontynentalnych. Blisko sukcesu jest Ekwador. Dzięki bardzo dobrej formie w ostatnim czasie w korzystnej sytuacji jest Peru, które wyprzedza Urugwaj.

A dopiero za tymi zespołami, na 6. lokacie, plasuje się Kolumbia. Los Cafeteros mogą nie zagrać na mundialu po raz pierwszy od 2010 roku. W dwóch poprzednich edycjach przechodzili do fazy pucharowej.

Teraz są w trudnej sytuacji, a ewentualna porażka na Estadio Mario Alberto Kempes w Cordobie może jeszcze zmniejszyć szanse piłkarzy Reinaldo Ruedy. Mecz Argentyny z Kolumbią zostanie rozegrany w nocy z wtorku na środę. Początek o godz. 0:30.

Argentyna vs. Kolumbia
Albicelestes pozostają niepokonani w eliminacjach. I chociaż w tym oknie grają bez Leo Messiego, to i tak pokonali Chile 2:1 po golach Lautaro Martineza i Angela Di Marii. W najbliższym spotkaniu z powodu kartek nie wystąpią Nicolas Otamendi, Nicolas Tagliafico, Rodrigo de Paul i Leandro Paredes.

Goście nie wygrali 6 ostatnich meczów.
W poprzedniej kolejce niespodziewanie ulegli u siebie Peru 0:1 po trafieniu w 85. minucie.

Brazylia vs Paragwaj
Po zakończeniu tej potyczki w TVP Sport transmisja drugiej połowy meczu Brazylia – Paragwaj. Całość tylko w Internecie.
Canarinhos pozostają niepokonani w eliminacjach. Mimo nieobecności chociażby Neymara, udało im się utrzymać ten świetny bilans. Poprzedni mecz z Ekwadorem odbił się jednak szerokim echem głównie z uwagi na dwie czerwone kartki pokazane w odstępie pięciu minut. Otrzymali je w 15. minucie Alexander Dominguez z drużyny gospodarzy, a także Emerson Royal występujący w ekipie gości. Wykluczony został też później Alisson Becker, ale decyzję o czerwonej kartce anulowano po analizie VAR.

Plan transmisji - eliminacje MŚ 2022 strefy CONMEBOL:

1/2 lutego (wtorek/środa)

21:00 Boliwia - Chile, Sport TV2 Portugal (30°W)

0:00 Urugwaj - Wenezuela, Sport TV3 Portugal (30°W)

0:30 Argentyna - Kolumbia, TVP Sport, tvpsport.pl, aplikacja mobilna i Smart TV, Sport TV2 Portugal (30°W)