reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Intelsat zamawia 2 nowe satelity

dodano: 2022-01-14 12:15 | aktualizacja: 2022-01-14 13:13
autor: Janusz Sulisz | źródło: Intelsat/Thales Alenia Space/parabola.cz

Intelsat logo white 360px Amerykański operator satelitarny Intelsat będzie miał dodatkowe satelity komunikacyjne. Intelsat podpisał umowę z Thales Alenia Space, spółką joint venture pomiędzy Thales (67%) i Leonardo (33%) na dostawę dwóch satelitów definiowanych programowo. Nowe satelity IS-41 i IS-44 mają wspierać globalną strukturę definiowanego programowo połączenia GEO w ramach definiowanej programowo sieci 5G.

Intelsat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dwa nowe satelity, nazwane Intelsat 41 (IS-41) i Intelsat 44 (IS-44), mają zostać oddane do użytku w 2025 r. Dołączą do dwóch wcześniej zamówionych satelitów programowalnych Airbusa, Intelsat 42 (IS-42) i Intelsat 43 (IS-43).

Intelsat 41 i Intelsat 44 będą oparte na innowacyjnej linii produktów Space Inspire firmy Thales Alenia Space, która umożliwia bezproblemową rekonfigurację misji i usług telekomunikacyjnych, natychmiastową adaptację na orbicie do wymagań szerokopasmowych i wydajność transmisji wideo przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu zasobów satelitarnych.

Umowa pozwala na dalszy rozwój planowanej przez Intelsat globalnej sieci satelitarnej definiowanej programowo, dodając szybkie, dynamicznie przydzielane połączenia w Afryce, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji na potrzeby komercyjnych i rządowych usług mobilnych oraz mobilnego połączenia dosyłowego.

Źródło: janes.com  intelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...